فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي :

فایل ورد مقاله روش شناسي عرفان تطبيقي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1387 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 76 تا 100 منتشر شده است.
نام: روش شناسی عرفان تطبیقی
این مقاله دارای 25 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله روش شناسی
مقاله عرفان تطبیقی
مقاله مشکلات تطبیق
مقاله تشابه ها و تفاوت ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صادقی شهپر علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
روش شناسی عرفان تطبیقی به مقایسه و تطبیق ساختارها و پدیده های عرفانی در فرهنگ های متفاوت و یا مشابه می پردازد، تا امکان ارزیابی و فهم بهتر ساختارها و پدیدارهای عرفانی و در نتیجه تفاهم میان فرهنگی فراهم گردد.
در مقاله حاضر با طرح مشکلات و راهکارهای عرفان تطبیقی، به مسایلی چون دسته بندی منابع دست اول، دوم و سوم، متون تفسیری و ترجمه ای، عدم دسترسی به منابع اصلی، ضعف در فهم متون دست اول به زبان اصلی، پرهیز از جزیی نگری و تطبیق لفظ به لفظ اصطلاحات عرفانی و اتخاذ رویکرد کارکردگرایانه در تطبیق پدیده های متفاوت، پرداخته شده است تا راهگشای تحقیقات عرفان تطبیقی باشد.

توضیحات بیشتر