فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران :

فایل ورد مقاله مقايسه استاني کارايي فني توليد گندم ديم در ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 25 تا 36 منتشر شده است.
نام: مقایسه استانی کارایی فنی تولید گندم دیم در ایران
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کارایی فنی
مقاله تابع تولید مرزی تصادفی
مقاله گندم دیم

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ابطحی سیدیحیی
جناب آقای / سرکار خانم: اسلامی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بخش قابل توجهی از اراضی زیر کشت محصولات زراعی کشور به کشت گندم دیم اختصاص یافته است. اما مشاهده روند تولید و عملکرد این محصول در سال های مختلف بیان گر پایین بودن میزان تولید و سیر نزولی عملکرد آن می باشد. این موضوع نشان می دهد که تخصیص منابع در بخش کشاورزی نیازمند توجه ویژه سیاست گذاران به تفاوت کارایی مناطق مختلف کشور در کشت این محصول است. در این مطالعه کارایی فنی 25 استان کشور در کشت گندم دیم به وسیله تابع تولید مرزی تصادفی و با استفاده از داده های سال های 87-1383 مورد بررسی و برآورد قرار گرفته است. نتایج مطالعه نشان می دهد که کارایی کشت گندم دیم در ایران وابستگی بالایی به زمان دارد و میزان ناکارایی فنی در این خصوص در طول زمان رو به افزایش است. از طرف دیگر متوسط کارایی فنی مناطق کشور در کشت گندم دیم 50 درصد برآورد شده است و اختلاف بین کارایی فنی مناطق کشور در کشت گندم دیم قابل توجه است.

توضیحات بیشتر