فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده :

فایل ورد مقاله ميزان ترک سيگار در بيماران با باي پس عروق کرونري در بيماران نيروهاي نظامي: کارازمايي باليني تصادفي شده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 73 تا 79 منتشر شده است.
نام: میزان ترک سیگار در بیماران با بای پس عروق کرونری در بیماران نیروهای نظامی: کارازمایی بالینی تصادفی شده
این مقاله دارای 7 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بای پس گرافت شریان کروناری
مقاله ترک سیگار
مقاله چسب نیکوتین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: نوحی سیما
جناب آقای / سرکار خانم: ناصری محمدحسن
جناب آقای / سرکار خانم: تیموری مجتبی
جناب آقای / سرکار خانم: شفیعی كندجانی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: معمارجعفری محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حمصی سیدمجتبی
جناب آقای / سرکار خانم: حضرتی مجید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بیمارانی که پس از عمل جراحی بای پس گرافت شریان کروناری سیگار کشیدن را ادامه می دهند خطر قابل ملاحظه بالاتری را تجربه می کنند. متاسفانه 50 تا 75% بیماران همچنان پس از عمل به سیگار کشیدن ادامه می دهند. ترک سیگار بهترین راه جلوگیری از مرگ زود هنگام قلبی می باشد، از آن رو به بررسی این مهم پرداختیم.
روش: مطالعه حاضر در قالب یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده می باشد در بیماران نیروهای نظامی بیمارستان بقیه اله انجام شده است میزان نحوه و کیفیت مصرف سیگار، سیگاری و ترک سیگار بر اساس DSM IVTR تعریف شد. بیمارانی که در سال 88 تحت عمل بای پس گرافت شریان کروناری1 قرار گرفتند، بررسی شدند. پرسشنامه نگرش به ترک سیگار فاگرشتروم توسط بیمار قبل از آغاز طرح و بعد ازجراحی تکمیل شد. بیماران بر اساس اعداد جداول تصادفی به 2 گروه تقسیم شدند. گروه اول کنترل (21 بیمار)، گروه دوم تحت آموزش مصرف چسب نیکوتین (21 بیمار) قرار گرفتند. چسب نیکوتین در سه دوز 15 میلی گرم در هفته اول، 10 میلی گرم در هفته دوم، 5 میلی گرم در هفته سوم تجویز شد.
نتایج: نتایج در این مطالعه نشان می دهد که بیش ترین موفقیت در ترک در افراد با وابستگی کم و کم ترین میزان موفقیت در افراد دارای وابستگی زیاد وجود داشته است و میزان ترک در گروه مصرف کننده چسب نیکوتین به شکل معنی داری بالاتر از گروه کنترل در یک ماه بعد از آغاز مداخله بود (3575 درصد در مقابل 166، P=0.01).
بحث: به نظر می رسد درمان های جایگزینی نیکوتین در کوتاه مدت اثرات ارزشمندی در ترک سیگار خواهد داشت به خصوص در بیمارانی با شرایط بالینی نامطلوب، حداقل اثرات جانبی را خواهد داشت. عارضه افزایش وزن در تعداد کمی از بیماران مشاهده شد که به نظر می رسد ترکیب روش فوق با آموزش مستقیم در استمرار ترک و در پیشگیری از افزایش وزن نقش موثری را ایفا نماید.

توضیحات بیشتر