فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين :

فایل ورد مقاله فرجام شناسي کيهاني در مکاشفات يهودي دوره بين العهدين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1387 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 1 تا 23 منتشر شده است.
نام: فرجام شناسی کیهانی در مکاشفات یهودی دوره بین العهدین
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فرجام شناسی
مقاله آخرت شناسی یهودی
مقاله مکاشفات
مقاله بین العهدین
مقاله آخرالزمان
مقاله مسیحا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیم علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
دوران حد فاصل ترجمه هفتادی تا زمان نگارش عهد جدید، به دوره بین العهدین موسوم است. این دوره به سبب هم جواری یهودیان با اقوام دیگر، موجد ادبیات بسیار پرباری بود که گونه های ادبی متنوعی را در خود داشت. از جمله می توان گونه ادبی مکاشفه را نام برد که به دلایلی همچون تاثیر اندیشه های ایرانی بر یهود، قوت فراوان گرفت. آزارهایی که یونانیان و رمیان بر این قوم روا داشتند، فرجام شناسی نوینی را در مکاشفات بین العهدین بنیان نهاد که هم در راستای تکمیل آموزه های عهد عتیق بود و هم دردهای تاریخی این قوم را مرهم می نهاد. ساختار این فرجام شناسی بر جبری تاریخی استوار بود که فسادهای موجود در جامعه انسانی را موجب فساد و کاستی در امور کیهانی می دانست و آن دو را زمینه ظهور مسیحا و اصلاحات او به شمار می آورد. فرجام شناسی مکاشفات با ارایه نگاهی فراتاریخی به رخدادهای آخرالزمان، دیدگاه های تاریخی فرجام شناسی عهد عتیق را به کلی دگرگون کرد، زیرا از دیدگاه مکاشفه گران دوره بین العهدین، عالم آخرت، به موازات همین عالمِ ماده در جریان بود و اورشلیم آسمانی که نماد ملکوت الهی به شمار می رفت، می توانست هر لحظه در قلب های آدمیان بر پا شود و محل استقرار خداوند باشد.

توضیحات بیشتر