فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي :

فایل ورد مقاله نقش توسعه شادي و نشاط در افزايش روحيه حماسي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 61 تا 71 منتشر شده است.
نام: نقش توسعه شادی و نشاط در افزایش روحیه حماسی
این مقاله دارای 11 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شادی
مقاله نشاط
مقاله روحیه حماسی
مقاله رضایت از زندگی
مقاله عاطفه مثبت
مقاله عاطفه منفی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: باصری احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: شادی یکی از مهم ترین هیجانات انسانی است، اگر هیجانات را به شش دسته خشم، ترس، تنفر، تعجب، ناراحتی و شادی تقسیم کنیم، شادی اساسی ترین هیجانی است که افراد در پی دستیابی به آن می باشند زمانی که به صورت درونی احساس مثبت می کنیم، شیوع شادی در رگهای زندگی، منجر به احساس خوشایندی زندگی میگردد. همچنین شادی و نشاط از متغیرهایی تاثیرگذار اجتماعی است و به عنوان یک متغیر پیشبین بر روی متغیرهای دیگری تاثیر میگذارد. در این مقاله به ارزیابی میزان تاثیر این متغیر بر روحیه حماسی مردم ایران میپردازیم.
روش: این مطالعه با استفاده از روش مطالعات توصیفی از نوع همبستگی با استفاده از پرسشنامه محقق ساخته که روایی و پایایی آن مورد تائید قرار گرفته است به ارزیابی ارتباط بین متغیرهای مورد نظر در جامعه ایرانی نمودیم. جامعه آماری این مطالعه کلیه افراد بالای 15 ساله ایرانی بودند که با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی طبقه ای از یازده استان کشور انتخاب و مورد نظرخواهی قرار گرفتند.
نتایج: نشان داد که میزان نشاط و شادابی مردم ایران در حد متوسط 5619 از 100 نمره می باشد و بین این متغیر و روحیه حماسی مردم ایران رابطه همبستگی مثبت معنادار معادل 034 وجود دارد.
بحث: نتایج حاکی از آن است که نشاط و شادابی به خودی خود، و بدون همراهی با نفرت و سایر هیجانات منفی، میتواند روحیه حماسی مردم را فزونی بخشد. چون روحیه، نوعی خلق است که با شادابی همراه است. افزون بر آن، شادابی موجب نوعی تغییرات عصبشناختی و اندوکرینی تغییر در غدد درون ریز میشود که آمادگی توان افراد برای فعالیت و دفاع از خود را افزایش می دهد.

توضیحات بیشتر