فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون :

فایل ورد مقاله بررسي مضمون هويت تحميلي در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در پژوهش ادبیات معاصر جهان (پژوهش زبان های خارجی) از صفحه 61 تا 74 منتشر شده است.
نام: بررسی مضمون هویت تحمیلی در فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله هویت
مقاله فرهنگ
مقاله جامعه سنتی
مقاله ارزش
مقاله استبداد
مقاله زن
مقاله نماد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فهیم كلام محبوبه
جناب آقای / سرکار خانم: محسنی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فرزند خاک، اثر طاهر بن جلون، نویسنده آفریقایی تبار فرانسوی است. در این اثر، بن جلون با تداعی خاطرات زادگاه خود و با حذف مرز بین واقعیت و خیال، رمانی می آفریند و دنیای آمیخته از هر دو عنصر را به خواننده عرضه می دارد. آن چه مایه موجودیت این رمان می شود، مضمون تراژیک آن است كه مصداق زندگی عینی برخی از مردمان جوامع سنتی است. در این اثر، بن جلون به طرح موضوع جستجوی هویت در شخصیت داستان خویش كه شباهت بسیاری به هموطنانش و جوامع شرقی دارد، می پردازد. او تنها به واگویه واقعیت های عریان جامعه پیرامونش در خلال داستان اكتفا نمی كند، بلكه آگاهانه هویت باختگی آنان را مورد انتقاد قرار می دهد. در این پژوهش، به موازات بررسی این مقوله، سعی شده است تا با تحلیل این اثر از حیث موضوع داستانی، شخصیت پردازی و نگاه انتقادی نویسنده به جامعه اش را بررسی كنیم و نتایج «هویت تحمیلی» و رویكرد نامناسب برخی از جوامع سنتی را به داشتن فرزند دختر را در خلال اثر مورد مطالعه قرار دهیم.

توضیحات بیشتر