فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي :

فایل ورد مقاله موفقيت شغلي و ويژگيهاي کارکنان در يک رسته خاص نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 13 تا 24 منتشر شده است.
نام: موفقیت شغلی و ویژگیهای کارکنان در یک رسته خاص نظامی
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ویژگی های روانشناختی (شخصیت و هوش)
مقاله عملکرد شغلی. موفقیت شغلی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اسكندری محسن
جناب آقای / سرکار خانم: فتحی آشتیانی علی
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمی سیدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: انیسی جعفر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: یکی از دغدغه های سازمانها این است که فرد چه اندازه با شغلی که در آن به کارگیری می شود همخوانی دارد؟ روش های تخمین بهترین همخوانی شغل و سازمان چیست؟ این پژوهش با هدف تعیین ویژگی های شخصیتی افراد شاغل در یکی از رسته های نظامی و تعیین ویژگیهای روانشناختی شخصیت و هوش افراد موفق در این رسته انجام شده است.
روش: جامعه آماری این تحقیق شامل تمامی کارکنان یکی از رسته های خاص نظامی است که از آن، با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی خوشه ای، 223 نفر، 139 نفر افسر و 84 نفر درجه دار انتخاب و مورد بررسی قرار گرفته اند .ابزار مورد تحقیق، پرسش نامه 16 عاملی شخصیتی کتل، آزمون هوشی کتل مقیاس 3 و پرسش نامه ارزشیابی عملکرد شغلی محقق ساخته می باشد.
نتایج :سازگاری بهتر با محیط، هوش بالاتر از میانگین، تحصیلات بالاتر و سن بیش تر بر اساس نتایج این تحقیق از عوامل موفقیت محسوب میشوند. مقایسه گروه های سه گانه عملکردی برای تعیین رابطه ویژگی های روانشناختی (عوامل مرتبه دوم شخصیت و هوش) و عملکرد شغلی نشان داد، سه عامل سازگاری، خلاقیت و هوش با عملکرد شغلی رابطه معناداری دارند.
بحث: میزان موفقیت شغلی با ویژگی های روانشناختی و شخصیتی افراد ارتباط دارد. از این رو ضرورت دارد تا گزینش ها به سمت تخصصی شدن، استفاده از آزمون های هوش، استعدادسنجی برای سنجش رسته های خاص، توجه به ویژگیهای روانشناختی و شخصیتی و میزان خلاقیت افراد سوق یابند.

توضیحات بیشتر