فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي :

فایل ورد مقاله کيفيت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسيب پذيري فرهنگي و اجتماعي در بين خانواده هاي نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 1 تا 12 منتشر شده است.
نام: کیفیت گذراندن اوقات فراغت و رابطه آن با آسیب پذیری فرهنگی و اجتماعی در بین خانواده های نظامی
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اوقات فراغت
مقاله خانواده نظامی
مقاله آسیب شناسی فرهنگی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی نوده خدابخش
جناب آقای / سرکار خانم: عبدالمالكی هادی
جناب آقای / سرکار خانم: آزادمرزآبادی اسفندیار
جناب آقای / سرکار خانم: رییسی فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: هر سازمانی به ویژه سازمان های نظامی وظیفه خود می داند برای توسعه سلامت، رفاه و بهبود شرایط کاری و افزایش بازدهی سازمانی به موضوع اوقات فراغت توجه نماید. بر این اساس پژوهش حاضر می کوشد تا رابطه بین نوع گذران اوقات فراغت را با آسیب پذیری فرهنگی در بین خانواده های نظامی مورد بررسی قرار دهد.
روش: روش تحقیق توصیفی و همبستگی بود. تعداد 1282 نفر در قالب 481 خانواده انتخاب و در پژوهش شرکت داده شدند. شرکت کنندگان در پژوهش از هفت شهر کشور بر حسب پراکندگی جغرافیایی و به روش نمونه گیری خوشه ای چند مرحله ای انتخاب شدند. ابزار جمع آوری اطلاعات عبارت بود از: پرسش نامه نحوه گذران اوقات فراغت که دارای 15 ماده در مقیاس لیکرت بود و توسط محقق تدوین شد و پرسش نامه آسیب پذیری فرهنگی- اجتماعی که با هدف بررسی آسیب پذیری خانواده در جامعه ایران توسط محقق ساخته شده است.
نتایج: نتایج نشان داد که شوهران بیش تر اوقات فراغت خود را با فعالیت شغلی (567 درصد)، زنان با بودن در نزد خانواده (571 درصد) و فرزندان بیش تر از طریق بودن در نزد خانواده (595 درصد) و دیدن فیلم (367درصد)، صرف می کنند. همچنین ملاحظه شد که بین شیوه های گذران اوقات فراغت و آسیب پذیری فرهنگی رابطه معنی داری (در سطح P£005) وجود دارد. بر این اساس برخی از روش ها مانند تفریح با خانواده با کاهش آسیب و برخی دیگر مانند خواب یا تفریح با دوستان با افزایش آسیب در ارتباط هستند.
بحث: بیش تر اوقات فراغت مردان با کار، فعالیت شغلی و بودن در نزد خانواده می گذرد. آن ها در واقع فاقد برنامه سازنده برای گذران اوقات فراغت هستند و شاید همین امر باعث شده که زنان و فرزندان نیز اکثر اوقات خود را در خانه بگذرانند. مطابق یافته های پژوهش لازم است نحوه برنامه ریزی برای گذران اوقات فراغت را به خانواده ها آموزش داد و فرصت ها و امکانات لازم برای بهبود اوقات فراغت در اختیار آن ها قرار گیرد.

توضیحات بیشتر