فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي :

فایل ورد مقاله انديشه «عروج» در مکاشفات مزدايي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان 1388 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 23 تا 47 منتشر شده است.
نام: اندیشه «عروج» در مکاشفات مزدایی
این مقاله دارای 25 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دین زردشتی
مقاله عروج
مقاله ادبیات مکاشفه ای

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پیاده كوهسار ابوالقاسم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ادبیات مكاشفه ای یكی از مهم ترین بخش های ادبیات دینی است. در این متون معمولا سخن از كشف و شهودها و رویاهایی است كه فردی برگزیده آنها را تجربه كرده است. كمتر قوم یا دینی را می توان یافت كه از نمونه های از این نوع ادبی بی بهره باشد. چنین پدیداری نتیجه اندیشه ای است كه «دنیای خدایان» را جدای از «دنیای آفریدگان» در موقعیتی فراتر می پندارد. جدایی و تقابل این دو دنیا، انسان را به این تفكر وا داشته است كه چگونه می تواند پیش از مرگ به دنیای خدایان راه یابد و اسرار و رموز آن را كشف كند. این آرمان موجب شد تا در هر منطقه و در میان هر قوم و قبیله ای مجموعه ای از باورها و آیین ها برای «عروج» به عوالم ماورایی بنیان گذاشته شود و انسان به واسطه آن آیین ها، خود را در دنیای خدایان سهیم بداند. در دین زردشتی نیز مواردی از عروج به عوالم فرا دنیایی وجود دارد. عروج و ملاقات های هفتگانه زردشت با اهورامزدا و امشاسپندان، عروج گشتاسپ، عروج کرتیر، وزیر شهیر دوره ساسانی و عروج ارداویراف نمونه های این اندیشه در کیش ایرانی می باشند. در این پژوهش علاوه بر آگاهی از چگونگی این عروج ها با درونمایه های مکاشفه ای موجود در کیش زردشتی آشنا خواهیم شد.

توضیحات بیشتر