فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي :

فایل ورد مقاله کرامت از منظر ابن سينا و ابن عربي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان 1388 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 1 تا 22 منتشر شده است.
نام: کرامت از منظر ابن سینا و ابن عربی
این مقاله دارای 22 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله كرامت
مقاله خوارق عادات
مقاله تصوف
مقاله ابن سینا
مقاله ابن عربی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پروین گنابادی بهرام
جناب آقای / سرکار خانم: قادری حسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
از متون عرفانی این گونه فهم می شود که مشایخ صوفیه به رغم گفته های مناقب نویسان از عنوان نمودن خرق عادت و کرامت غیر طبیعی و ناباورانه پرهیز می کردند و اصولا در دوران اولیه پیدایش تصوف، قدرت خارق العاده اولیا نقش چندان مهمی در جایگاهشان نداشت. اما رفته رفته با پیدایش سلسله های صوفیه این امر از این جهت که هر یک از آنان برای اثبات حقانیت خویش از آن بهره می گرفته اند، اهمیت فوق العاده ای می یابد و نوعی فخر فروشی با اثبات کرامات مشایخ، میان مریدان در می گیرد.
در این مقاله قصد داریم به موضوع كرامت از منظر دو تن از برجسته ترین دانشمندان اسلامی- ابن سینا و ابن عربی- بنگریم. ابن سینا، در نمط دهم کتاب اشارات و تنبیهات به ذکر اسرار کرامات و خوارق عادات عرفا می پردازد و با آوردن مثال هایی می کوشد این پدیده را از منظر عقلانی توجیه کند. ابن عربی نیز در آثار خود از کرامات صوفیانه نمونه های زیادی را نقل می کند و ضمن تقسیم بندی خوارق عادات به معجزه، کرامات و سحر و جادو وقوع کرامات را پذیرفتنی و ممکن می داند.

توضیحات بیشتر