فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان :

فایل ورد مقاله بررسي تفاوت هاي جنسيتي ترتيب ترجيح رنگ در کودکان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در مطالعات روان شناختی از صفحه 49 تا 64 منتشر شده است.
نام: بررسی تفاوت های جنسیتی ترتیب ترجیح رنگ در کودکان
این مقاله دارای 16 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ترجیح رنگ
مقاله تفاوت های جنسیتی
مقاله کودکان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اسعدی سمانه
جناب آقای / سرکار خانم: امیری شعله
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری صفورا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف پژوهش بررسی تفاوت های جنسیتی ترتیب ترجیح رنگ در كودكان 4-10 ساله شهر اصفهان بود. بدین منظور 240 كودک (120 پسر و 120 دختر) به صورت تصادفی با روش نمونه گیری خوشه ای از مهدكودک ها و مدارس ابتدایی دو ناحیه آموزش و پرورش شهر اصفهان انتخاب شدند. نوع پژوهش علی مقایسه ای بوده و اطلاعات مورد نیاز با استفاده از كارت های رنگی، شامل رنگ های زرد، صورتی، نارنجی، قرمز، آبی، سبز، بنفش، قهوه ای، خاكستری، سفید و سیاه جمع آوری شد. تجزیه و تحلیل داده ها با روش تحلیل واریانس انجام شد و نشان داد تاثیر عامل جنسیت بر رنگ های صورتی، آبی، سبز، بنفش، قهوه ای، خاكستری و سیاه معنادار است (به ترتیب P=0.0001، P=0.003، P=0.002، P=0.009، P=0.01،P=0.004 و (P=0.004. در گروه پسران رنگ قرمز و در دختران رنگ صورتی بالاترین جایگاه ترجیح را به خود اختصاص دادند و رنگ سیاه پایین ترین جایگاه ترجیح را به دست آورد. با توجه به میانگین نمرات ترجیح رنگ، ترتیب ترجیحات رنگ در پسران قرمز،آبی، زرد، نارنجی، سبز، بنفش، صورتی، سفید، خاکستری، قهوه ای و سیاه بود و این ترتیب ترجیح رنگ در دختران صورتی، قرمز، نارنجی، زرد، بنفش، آبی، سبز، سفید، خاکستری، قهوه ای و سیاه بود. به طور کلی می توان چنین استنباط کرد که رنگ های آبی، زرد، قرمز، نارنجی، صورتی، سبز و بنفش جز 7 ترجیح اول در هر دو جنس، و رنگ های سیاه، خاکستری، قهوه ای و سفید جز 4 ترجیح آخر قرارگرفته اند.

توضیحات بیشتر