فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان :

فایل ورد مقاله اثر بخشي درمان شناختي رفتاري بر ميزان اختلالات جنسي زنان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1390 در مطالعات روان شناختی از صفحه 11 تا 31 منتشر شده است.
نام: اثر بخشی درمان شناختی رفتاری بر میزان اختلالات جنسی زنان
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اختلالات جنسی
مقاله مداخلات روانشناختی
مقاله درمان شناختی رفتاری
مقاله زنان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صالح زاده مریم
جناب آقای / سرکار خانم: كجباف محمدباقر
جناب آقای / سرکار خانم: مولوی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: ذوالفقاری معصومه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نارضایتی از زندگی جنسی در زنان بسیار شایع است و اختلالات جنسی در یک زن، اغلب پیامدی از بافت روانی اجتماعی جاری اوست. هدف از اجرای این پژوهش، بررسی اثربخشی درمان شناختی رفتاری(CBT) بر میزان اختلالات جنسی زنان بوده است. 20 نفر بیمار زن مبتلا به اختلال کنش جنسی، به تصادف در دو گروه آزمایش (10 نفر) و گواه (10 نفر) قرار گرفتند CBT .طی 8 جلسه هفتگی با تاكید بر بازسازی شناختی و اصلاح تحریفات شناختی و آموزش تکنیک های رفتاری برای گروه آزمایش به کار گرفته شد. ابزار پیش آزمون و پس آزمون برای هر دو گروه شامل پرسشنامه رضایت زناشویی گلومبک روست بود. تحلیل داده ها نشان داد كه درمان شناختی رفتاری به طور معناداری اختلالات كنش جنسی گروه آزمایش را نسبت به گروه كنترل بهبود بخشیده است. میانگین نمرات اختلال جنسی در پس آزمون، در زیرمقیاس های بی ارگاسمی، اجتنابگری جنسی، فراوانی كم رابطه جنسی، فقدان ارتباط جنسی، فقدان شهوت انگیزی جنسی و فقدان كامروایی جنسی در بیماران گروه آزمایش نسبت به گروه كنترل به طور معناداری پایین تر بود. رفتاردرمانی شناختی (CBT) کارایی ملاحظه پذیری داشت و این روش درمانی می تواند به عنوان یك روش مداخله ای مفید برای زنان دچار اختلال كنش جنسی به كار رود.

توضیحات بیشتر