فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي :

فایل ورد مقاله تاثير كود دامي بر عملكرد كمي و كيفي لاين L17 سويا در شرايط تنش خشكي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در مجله علوم گیاهان زراعی ایران (علوم كشاورزی ایران) از صفحه 133 تا 145 منتشر شده است.
نام: تاثیر كود دامی بر عملكرد كمی و كیفی لاین L17 سویا در شرایط تنش خشكی
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سویا
مقاله تنش خشکی
مقاله کود دامی و عملکرد کمی و کیفی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پورموسوی سیدمحمود
جناب آقای / سرکار خانم: گلوی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: دانشیان جهانفر
جناب آقای / سرکار خانم: قنبری احمد
جناب آقای / سرکار خانم: بصیرانی نصراله
جناب آقای / سرکار خانم: جنوبی پریسا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی اثر استفاده از كود دامی در شرایط تنش خشكی، بر عملكرد كمی و كیفی سویا، آزمایشی در سال 1383 در مركز تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر اجرا گردید. در این آزمایش از طرح كرتهای یک بار خرد شده در قالب بلوک های كامل تصادفی استفاده شد. تیمارهای آبیاری به عنوان عامل اصلی در سه سطح قرار گرفتند كه شامل آبیاری پس از 50، 100 و 150 میلی متر تبخیر از تشتک تبخیر كلاس A بودند. تیمار كود دامی نیز به عنوان عامل فرعی و در چهار مقدار صفر، 15، 30 و 45 تن در هكتار در نظر گرفته شدند. نتایج نشان داد كه تنش خشكی باعث كاهش معنی ‌دار ارتفاع بوته، تعداد گره، طول میانگره، تعداد غلاف در بوته، تعداد دانه در بوته و وزن هزار دانه شد. استفاده از كود دامی سبب افزایش معنی ‌دار صفات مذبور در گیاه گردید. با افزایش فواصل آبیاری عملكرد كل كاهش معنی ‌داری یافت. حداكثر عملكرد دانه به تیمار آبیاری كامل با 2511 كیلوگرم در هكتار تعلق داشت. میزان كاهش عملكرد دانه در تنش ملایم و شدید به ترتیب برابر 22 و 39 درصد بود. با افزایش كود دامی عملكرد افزایش یافت، به طوری كه حداكثر عملكرد دانه با مصرف 45 تن كود دامی در هكتار به میزان 2243 كیلوگرم در هكتار به دست آمد. با افزایش دور آبیاری مقدار روغن دانه كاهش و میزان پروتیین دانه افزایش یافت. مقادیر مختلف كود دامی تنها توانست باعث تفاوت معنی ‌دار در مقدار پروتیین دانه شود و بر روی میزان روغن دانه تاثیر محسوسی نداشت، به نحوی كه بیشترین مقدار كود دامی باعث كاهش مقدار پروتیین دانه (%3621) شد.

توضیحات بیشتر