فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم :

فایل ورد مقاله بررسي سيستم آوندي در محور سنبله ارقام مختلف گندم که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در زراعت و اصلاح نباتات ایران از صفحه 97 تا 106 منتشر شده است.
نام: بررسی سیستم آوندی در محور سنبله ارقام مختلف گندم
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله محور سنبله
مقاله محور سنبلچه
مقاله دستجات آوندی
مقاله تعداد دانه
مقاله وزن دانه
مقاله گندم

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری فامیله مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: ارادتمنداصلی داوود
جناب آقای / سرکار خانم: دلنوازهاشملویان بابك

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این آزمایش به منظور بررسی سیستم انتقال آوندی محور اصلی سنبله گندم در سه رقم اترک، پیشتاز و ویری در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با 3 تکرار در مزرعه آموزشی تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در سال زراعی 87-1386 انجام پذیرفت. در این آزمایش در فواصل میان گره های طول محور سنبله تعداد و اندازه دستجات آوند مرکزی و همچنین نحوه پراکنش آنها مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصل از این آزمایش نشان دهنده یک رابطه معنی دار 1:1 بین تعداد سنبلچه ها روی محور سنبله و تعداد دستجات آوند مرکزی در بخش پایینی محور سنبله می باشد. تعداد دستجات آوند مرکزی در طول محور سنبله از پایین به سمت بالا کاهش پیدا کرد. بطوریکه این کاهش از میانگین 05 آوند در هر میانگره بین میانگره های 1 تا 4 (بخش پایینی محور سنبله) و میانگین 1.2بین میانگره های 5 تا 14 (بخش میانی محور سنبله) و از میانگره 15 تا میانگره پایانی محور سنبله (بخش بالایی محور سنبله) میانگین حدود 07 آوند مرکزی بود. اندازه دستجات آوند نیز در طول محور سنبله با یک الگوی ویژه ای کاهش پیدا می کند، بطوریکه بیشترین سهم اندازه دستجات آوندی مربوط به بخش میانی محور سنبله و سپس به ترتیب بخشهای پایینی و بالایی می باشد. در این آزمایش یک همبستگی مثبت بین تعداد و وزن دانه ها در ارتباط با تعداد و اندازه دستجات آوندی تعلق گرفته به هر سنبلچه در طول محور سنبله مشاهده گردید، به گونه ای که سنبلچه های بخش میانی محور سنبله با دارا بودن بیشترین میانگین وزن و تعداد دانه دارای بیشترین تعداد و اندازه دستجات آوند مرکزی در این بخش در مقایسه با بخشهای دیگر محور سنبله بوده است.

توضیحات بیشتر