فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا :

فایل ورد مقاله بررسي اثرات نيتروژن و تراکم گياهي بر عملکرد و اجزاي عملکرد ارقام مختلف کلزا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در زراعت و اصلاح نباتات ایران از صفحه 85 تا 96 منتشر شده است.
نام: بررسی اثرات نیتروژن و تراکم گیاهی بر عملکرد و اجزای عملکرد ارقام مختلف کلزا
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلزا
مقاله تراکم کاشت
مقاله کود نیتروژن
مقاله عملکرد دانه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مظلوم پوریا
جناب آقای / سرکار خانم: سام دلیری مرتضی
جناب آقای / سرکار خانم: خدابنده ناصر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
این آزمایش در سال زراعی 1386 در مزرعه تحقیقاتی دماوند به منظور بررسی اثر کود نیتروژن و تراکم بوته بر روی ارقام کلزا با استفاده از آزمایش فاکتوریل در قالب طرح بلوک کامل تصادفی در 3 تکرار انجام شد. عامل ها به ترتیب شامل سه سطح کود نیتروژن (N1=0 و 100=N2 و N3=200 کیلوگرم در هکتار)، چهار رقمOpera Elvis, SLM046, Olpro) ) و چهار تراکم کاشت (D1=30 و40 =D2 و50 =D3 و60 =D4 متر مربع) بودند. در این آزمایش بیشتر مراحل فنولوژیکی گیاه مثل ارتفاع گیاه، تعداد غلاف در گیاه، تعداد دانه در غلاف، وزن هزار دانه و عملکرد دانه اندازه گیری شد. نتایج نشان دادند که رقم Elvis با میانگین عملکرد دانه 4667 کیلو گرم و رقم Olpro با میانگین وزن هزار دانه 3912 گرم در بالاترین مقدار بودند. میانگین وزن هزار دانه برای اثر متقابلV1N3 ، N3D2 و V1D2 از همه بالاتر بود. میانگین اثر متقابلV3N3 ، N2D3 و V3D2 از نظر عملکرد دانه از همه بیشتر بود و اثر متقابل VN و ND از نظر عملکرد و وزن هزار دانه در سطح %1 دارای اختلاف معنی داری بودند.

توضیحات بیشتر