فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD :

فایل ورد مقاله بررسي ميزان PTSD ثانوي و رضايت زناشويي در بين همسران جانبازان مبتلا به PTSD که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در روانشناسی نظامی از صفحه 67 تا 76 منتشر شده است.
نام: بررسی میزان PTSD ثانوی و رضایت زناشویی در بین همسران جانبازان مبتلا به PTSD
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اختلال استرس پس از ضربه (PTSD ،(PTSD ثانوی
مقاله رضایت زناشویی
مقاله جانباز PTSD
مقاله همسر جانباز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پورافشار صدیقه اعظم
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی نوده خدابخش
جناب آقای / سرکار خانم: الیاسی محمدحسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: اعضای خانواده جانباز PTSD به دلیل ارتباط مستمر و تماس دایمی با جانباز، مشاهده و مواجهه علایم او به نوعی آسیب می بینند. پژوهش حاضر با هدف شناخت PTSD ثانوی و رضایت زناشویی در بین همسران جانبازان PTSD می باشد، تا به این سوال پاسخ دهد. چه اندازه علایم PTSD جانبازان با PTSDثانوی و رضایت زناشویی همسران آنان در ارتباط است؟
روش: روش تحقیق پیمایشی است و روش نمونه گیری تصادفی ساده پواسن، به این صورت که از بین خانواده هایی که همسرانشان مبتلا به PTSD بوده و در مدت یکسال به مراکز درمانی تهران مراجعه داشتند، 100خانواده (200زوج) با استفاده از پرسشنامه (رضایت زناشویی، می سی سی پی،PCL و اطلاعات فردی) اقدام به گرد آوری اطلاعات و سنجش متغیر اصلی تحقیق شده است.
یافته ها: میزان علایم PTSD ثانوی همسران ارتباط مستقیم و معناداری با علایم PTSD جانبازان را نشان داد. همچنین میزان رضایت همسر جانبازان PTSD ارتباط معکوس و معناداری با علایم PTSDجانبازان داشت و در نهایت میزان رضایت زناشویی همسران جانبازان PTSD با نمره مقیاس اختلال استرس ثانوی رابطه معکوس و معنی داری داشت.
نتیجه گیری: وقتی علایم ترومای جنگ در فرد نظامی ایجاد شود و مدت زمان طولانی درمان نشود می تواند منشا آسیب های جدی بر همسر شود. بنابر این با توجه به نتایج تحقیق، درمان تیمی، زوج درمانی و خانواده درمانی لازم و ضروری است.

توضیحات بیشتر