فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا :

فایل ورد مقاله نبوت طبيعي از ديدگاه آکوئيناس و ابن سينا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در فلسفه دین از صفحه 63 تا 85 منتشر شده است.
نام: نبوت طبیعی از دیدگاه آکوئیناس و ابن سینا
این مقاله دارای 23 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ابن سینا
مقاله پیشگویی
مقاله توماس آکوئیناس
مقاله نبوت الهی
مقاله نبوت طبیعی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اكبریان رضا
جناب آقای / سرکار خانم: فاضلی علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
توماس آکوئیناس ذیل بحث نبوت که خود ذیل بحث لطف الهی است، مفهوم نبوت طبیعی را به کار می گیرد و آن را از نبوت الهی که عطیه روح القدس است، جدا می کند. او تبیین فیلسوفان از جمله ابن سینا را از نبوت، تنها در حیطه نبوت طبیعی می گنجاند. این نوشتار می کوشد تا با تحلیل معنایی نبوت طبیعی ناظر به مبانی آکوئیناس، معنی دقیق آن را روشن کند، هم چنین در پی روایی نسبت نبوت طبیعی به تبیین ابن سیناست.
علاوه بر آنکه مفهوم نبوت طبیعی نزد آکوئیناس به رغم سعی او در شفاف سازی مبهم باقی می ماند، این مفهوم در پیوند با نظر او آموزه ای قدسی است و هم چنین بستگی به نحوه اکتساب عقلانیات دارد. که در اینها با ابن سینا اختلاف مبنایی دارد. همین اختلاف رویکردها می تواند به این نتیجه رهنمون شود که تبیین ابن سینا حداقل از دیدی درونی، نبوت کاملا الهی است و برآمده از طبیعت نیست. استفاده آکوئیناس از مفهوم نبوت طبیعی که در راستای مبانی اوست، در حقیقت راه را برای تبیین فلسفی نبوت می بندد.

توضیحات بیشتر