فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان :

فایل ورد مقاله گرايش هاي شغلي فرزندان نوجوان کارکنان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در روانشناسی نظامی از صفحه 43 تا 52 منتشر شده است.
نام: گرایش های شغلی فرزندان نوجوان کارکنان
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله گرایش شغل
مقاله نوجوانان
مقاله آزمون رغبت شغلی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمی سیدحسین
جناب آقای / سرکار خانم: مجدیان محمد
جناب آقای / سرکار خانم: آزادمرزآبادی اسفندیار
جناب آقای / سرکار خانم: كرمی نیا رضا
جناب آقای / سرکار خانم: سوری فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تحقیق حاضر با هدف بررسی گرایش های شغلی نوجوانان (فرزندان) کارکنان سپاه تهران در شهرک های سازمانی سپاه در شهر تهران اجرا شد.
روش ها: تعداد 855 نفر آزمودنی دختر و پسر در این تحقیق شرکت کردند. دامنه سنی آزمودنی ها بین 20ـ 11 سال و میانگین سنی آنان برابر 1527 (SD=1.88) می باشد. در این تحقیق از آزمودنی ها خواسته شد تا پرسشنامه محقق ساخته گرایش های شغلی را تکمیل نمایند.
یافته ها: نتایج نشان داد که مشاغل پزشکی و دانشگاهی در گروه های سنی و گروه های دختر و پسر در اولویت قرار دارند. تحقیق حاضر نشان داد که والدین و اعضای خانواده در مقایسه با دیگر عوامل بیشترین نقش را در آمادگی و تصمیم گیری شغلی به نوجوانان دارند. نتایج آزمودن رغبت نشان داد که آزمودنی های دختر تمایل بیشتری به انتخاب مشاغل اجتماعی در مقایسه با گروه پسران نشان می دهند. در مورد گروه های سنی مشخص شد که گروه سنی 20ـ 16 سال در مقایسه با گروه سنی 15ـ 13 سال تمایل بیشتری به مشاغل نیازمند نیروی فیزیکی و عضلانی دارند. همچنین در مشاغل اجتماعی، گروه سنی 15ـ 13 سال کمترین تمایل را نشان می دهد. تحلیل همبستگی نیز نشان داد که با افزایش سن رغبت آزمودنی ها به مشاغل بدنی و فیزیکی و مشاغل دارای ویژگی قدرت و خودنمایی افزایش می یابد.
نتیجه گیری: انتخاب شغل تحت تاثیر واقعیت های جامعه و تحول رشدی و جنسیتی قرار دارد.

توضیحات بیشتر