فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار :

فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در فلسفه دین از صفحه 41 تا 61 منتشر شده است.
نام: مبانی کلامی توسعه پایدار
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توسعه پایدار
مقاله اقتصاد اسلامی
مقاله لیبرالیسم
فایل ورد مقاله مباني کلامي توسعه پايدار
مقاله محیط زیست

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فراهانی فرد سعید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
دانش اقتصاد با وجود این که در علوم تجربی رقم خورده است، اما متاثر از اعتقادات و ارزش ها است. به علاوه، نظام های اقتصادی که اهداف و جهت دهی این دانش را به عهده دارند، نیز بر مبانی کلامی و ارزشی استوار می باشند. توسعه پایدار یکی از مقولات دانش اقتصاد است که در دهه های اخیر توجه بسیاری از دانشمندان توسعه را به خود جلب کرده است. نگرانی های ناشی از تخریب محیط زیست و از بین رفتن حقوق نسل های آتی، علاوه بر اقتصاددانان، دانشمندان علوم دیگر را نیز به تامل واداشته است.
فرضیه ما در این تحقیق این است که ناکارآمدی نظام سرمایه داری در غلبه بر مشکل ناپایداری توسعه، ناشی از مبانی فلسفی و کلامی این نظام بوده و نظام اقتصادی اسلام با بهره مندی از تعالیم دین مبین اسلام، بر مباینی استوار است که زمینه پیامدهای منفی توسعه یافتگی را از بین برده و رفاه عمومی همه افراد را اعم از انسان های موجود و افراد نسل های آتی را تامین خواهد کرد. در این مقاله با استفاده از آیات و روایات به معرفی مبانی کلامی توسعه پایدار پرداخته و اثبات خواهیم کرد که این مبانی زمینه توسعه پایدار را فراهم می کند.

توضیحات بیشتر