فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان :

فایل ورد مقاله بررسي رابطه جهت گيري مذهبي (دروني – بروني) با شيوه هاي مقابله با استرس در دانشجويان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در علوم رفتاری از صفحه 91 تا 114 منتشر شده است.
نام: بررسی رابطه جهت گیری مذهبی (درونی – برونی) با شیوه های مقابله با استرس در دانشجویان
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله استرس
مقاله جهت گیری مذهبی درونی
مقاله جهت گیری مذهبی برونی
مقاله مقابله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جعفری علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پژوهش حاضر به بررسی رابطه جهت گیری مذهبی (درونی – برونی) با شیوه های مقابله با استرس (مساله محور – هیجان محور) در دانشجویان دانشگاه ابهر می پردازد.
مذهب با مبدا درونی، فراگیر و دارای اصول سازمان یافته و درونی شده است ولی مذهب با مبدا بیرونی، امری خارجی و ابزاری است كه برای ارضا نیازهایی مانند آرامش، معاشرت، ایجاد امنیت و برای توجیه خود و حتی موقعیت بكار گرفته می شود.
طرح پژوهشی علی – مقایسه ای است و حجم نمونه شامل تعداد 250 نفر از دانشجویان دوره های كارشناسی و كاردانی كه به صورت تصادفی انتخاب شدند و در سال 1384 در رشته های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر مشغول به تحصیل بوده اند، می باشند.
ابزار پژوهش مقیاس جهت گیری مذهبی (درونی – برونی) آلپورت (Ros) و مقیاس شیوه های مقابله ای لازاروس فولكمن (Woc) را شامل می گردید.
پس از اجرای آزمون تعداد 50 نفر كه در آزمون جهت گیری مذهبی پایین ترین نمره را گرفته بودند به عنوان افراد دارای جهت گیری مذهبی درونی و تعداد 50 نفر را كه بالاترین نمره را آورده بودند، به عنوان افراد دارای جهت گیری مذهبی برونی در نظر گرفته شدند. سپس شیوه های مقابله ای (مساله محور – هیجان محور) این دو گروه از دانشجویان تعیین گردید. برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش آماری، تفاوت بین میانگین دو گروه مستقل (آزمون (t استفاده گردید. یافته به دست آمده در مجموع، فرضیه های اصلی این پژوهش را تاكید كردند و نتیجه گرفته شد كه دانشجویان دارای جهت گیری مذهبی درونی بیش از دانشجویان دارای جهت گیری مذهبی برونی، از شیوه های مقابله ای مساله محور استفاده كرده اند همچنین دارای جهت گیری مذهبی برونی بیش از دانشجویان دارای جهت گیری مذهبی درونی از شیوه های مقابله ای هیجان محور استفاده كرده اند.
در رابطه با فرضیه های فرعی چهارگانه ای كه در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته بودند و تفاوت معنی داری بین میانگین های دو گروه از دانشجویان دارای جهت گیری مذهبی درونی و برونی در هر یك از مقیاس های شیوه های مقابله ای هیجان محور (رویارویی، دوری گزینی، خویشتن داری و گریز – اجتناب) را جستجو می کرد.

توضیحات بیشتر