فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي :

فایل ورد مقاله بررسي شيوه هاي عمليات رواني عليه ايران از نظر نيروهاي نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در روانشناسی نظامی از صفحه 33 تا 42 منتشر شده است.
نام: بررسی شیوه های عملیات روانی علیه ایران از نظر نیروهای نظامی
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله شیوه های عملیات روانی
مقاله نیرو های نظامی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حبی محمدباقر
جناب آقای / سرکار خانم: حاتمی حمیدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: دشمنان جمهوری اسلامی ایران پس از ناکامی در تهدید سخت به بهره گیری از عملیات روانی و راهبرد جنگ نرم روی آورده اند. یکی از عوامل موثر بر عملیات روانی و مقابله ی با آن شناخت شیوه های عملیات روانی است . طرح پژوهشی حاضر در صدد است تا به این پرسش پاسخ دهد که مهمترین شیوه های عملیات روانی دشمن علیه ایران کدام است؟
روش: روش تحقیق، توصیفی ـ تحلیلی است. ابزار پژوهش پرسشنامه محقق ساخته است که از طریق اعتبار محتوایی و آزمون کرنباخ اعتبار سنجی شده است. جامعه آماری شامل کارکنان یک واحد نظامی است. انتخاب نمونه ها به صورت خوشه ای چند مرحله ای است. حجم نمونه برابر 1055 است. از ابزارهای آماری، میانگین، انحراف معیار، فراوانی و درصد، آزمون مجذورخی به منظور مقایسه متغیرهای کیفی و شمارشی استفاده شده است.
یافته ها: از نظر نمونه مورد بررسی شیوه های عملیات روانی دشمن به ترتیب اهمیت از طریق اقدامات فرهنگی و اقتصادی سپس اقدامات سیاسی و امنیتی و در نهایت از طریق اقدامات نظامی علیه کشور اعمال می شوند.
نتیجه گیری: پرداختن به موضوع عملیات روانی و روش های مقابله با آن در نیروهای نظامی بسیار ضروری است. شناخت تکنیک های عملیات روانی و طرح های مقابله ای در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی از اولویت برخوردار است.

توضیحات بیشتر