فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها :

فایل ورد مقاله بررسي ميزان تاثير ويژگي هاي روانشناختي بر توانمندسازي روساي کلانتري ها و فرماندهان پاسگاه ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در روانشناسی نظامی از صفحه 23 تا 31 منتشر شده است.
نام: بررسی میزان تاثیر ویژگی های روانشناختی بر توانمندسازی روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله توانمندسازی
مقاله ویژگی های روانشناختی
مقاله رییس کلانتری
مقاله فرمانده پاسگاه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بختیاری حسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: بر اساس تدبیر فرمانده معظم کل قوا، یکی از وظایف اصلی نیروهای مسلح تقویت سرانگشتان آنهاست .در نیروی انتظامی، کلانتری ها و پاسگاه ها سرانگشتان ناجا را تشکیل می دهند. بر اساس تدبیر سردار فرمانده محترم ناجا در کنار تقویت پشتیبانی های فیزیکی و نیروی انسانی، توانمند سازی روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها نیز در دستور کار ناجا قرار گرفت. مطالعات قبلی انجام شده نشان داده اند که یکی از مهم ترین عوامل موثر بر توانمند سازی، ویژگی های روانشناختی است. تحقیق حاضر با این هدف انجام شد که میزان تاثیر ویژگی های روانشناختی (انگیزش، هوش، هوش هیجانی، خلاقیت و شخصیت) بر توانمندسازی روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها را مشخص نماید.
روش: پس از مطالعات کتابخانه ای درباره توانمند سازی و ویژگی های روانشناختی (و تعیین مولفه های آن)،تعداد 352 نفر از روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها با روش نمونه گیری خوشه ای از 13 استان به عنوان نمونه های تحقیق انتخاب شدند. ازطریق پرسشنامه محقق ساخته نسبت به گردآوری داده ها اقدام و پس از تجزیه و تحلیل داده ها نتایج زیر به دست آمد:
یافته ها: 1- ویژگی های روانشناختی بامیانگین 76 از مقیاس 100 درجه ای بر توانمند سازی روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه ها موثر است.
2- ترتیب تاثیر هر یک از عوامل روانشناختی عبارتند از: شخصیت، انگیزش، هوش، خلاقیت و هوش هیجانی.

توضیحات بیشتر