فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين :

فایل ورد مقاله بررسي و نقد ديدگاه ويتگنشتاين متاخر در باب زبان دين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1389 در فلسفه دین از صفحه 5 تا 18 منتشر شده است.
نام: بررسی و نقد دیدگاه ویتگنشتاین متاخر در باب زبان دین
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله معرفت بخشی
مقاله بازی های زبانی
مقاله نظریه تصویری
مقاله زبان دین
مقاله ویتگنشتاین متاخر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: كریمی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: امرایی رحیم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مسایلی که در حوزه دین شناسی در قرون اخیر در غرب مطرح شده، دین و زبان مربوط به آن است. معناشناسی صفات الهی، مشکل تعارض علم و دین، پیدایش مکاتب فلسفی معارض چون پوزیتیویسم و پوزیتیویسم منطقی از عواملی است که بحث زبان دین را در میان فلاسفه و متکلمان مطرح کرد. معرفت بخشی در گزاره های دینی از چالش های شایان توجه دین پژوهی معاصر در زبان دین است و از پرسش معناداری یا بی معنایی و نگرش های پوزیتیویسمی اهمیت فزون تری دارد. در این باب، ویتگنشتاین در دو مرحله از حیات فلسفی خود دو رای کاملا متفاوت را ابراز نموده است. در تلقی نخست، یعنی نظریه تصویری معنا، زبان، تصویری از واقعیت امور است. وی در دیدگاه دوم، یعنی نظریه کاربردی معنا، بازی های زبانی را مطرح کرد. مقاله حاضر ضمن تبیین نظریه بازیهای زبانی با مراجعه به منابع اصلی، به نقد آن میپردازد.

توضیحات بیشتر