فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي :

فایل ورد مقاله بررسي تاثير ميزان دينداري بر رضايت از زندگي زناشويي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در روانشناسی نظامی از صفحه 13 تا 22 منتشر شده است.
نام: بررسی تاثیر میزان دینداری بر رضایت از زندگی زناشویی
این مقاله دارای 10 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رضایت از زندگی
مقاله دین و دینداری
مقاله نظریه های کارکردی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حاتمی حمیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حبی محمدباقر
جناب آقای / سرکار خانم: اكبری علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: هدف از تحقیق حاضر سنجش میزان اثرات دینداری بر رضایت از زندگی در گروهی از پاسداران متاهل در سپاه بوده است. در این راستا پرسش هایی مطرح گردید که عبارت است از: دینداری چه رابطه ای با رضایت از زندگی دارد؟ کدام یک از ابعاد دینداری با رضایت از زندگی رابطه قویتری دارد؟
روش: روش مطالعه حاضر پس رویدادی و از نوع همبستگی می باشد. جمعیت آماری تحقیق را گروهی از پاسداران متاهل در سپاه تشکیل می دادند. تعداد 370 نفر به عنوان نمونه نهایی در نظر گرفته شده از شیوه نمونه گیری «طبقه ای متناسب» استفاده شد.
یافته ها: هر چه بر میزان دینداری فرد افزوده شود، رضایت از زندگی نیز افزایش خواهد یافت. به عبارت دیگر دینداری با رضایت از زندگی رابطه ای مستقیم و مثبت دارد.
در بررسی میزان اثر ابعاد و اشکال مختلف دینداری بر رضایت از زندگی دریافتیم که میان هر یک از این ابعاد و رضایت از زندگی رابطه مشخصی برقرار است. با وجود آنکه هر چهار رابطه مورد نظر معنی دار و مستقیم و مثبت هستند. اما میان ابعاد یا اشکال مختلف دینداری و رضایت از زندگی از جهت ضریب شدت رابطه تفاوت وجود دارد.
نتیجه گیری: نتایج بیانگر این نکته هستند که سه بعد اعتقادی ‍‍و پیامدی و احساسی رابطه قویتری با رضایت از زندگی فرد داشته اند. این امر می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد. به طور مثال همانطور که جداول توصیفی نشان می دهند افراد مورد تحقیق در سه بعد اعتقادی و احساسی و پیامدی نسبت به سایر ابعاد از دینداری قوی تری برخوردارند و از آن جا که رضایت از زندگی پاسداران در سطح بالایی قرار دارد این رابطه ها، شدت بیشتری به خود می گیرند.

توضیحات بیشتر