فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان :

فایل ورد مقاله تاثير درمان شناختي – رفتاري در كاهش اضطراب امتحان دانشجويان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در علوم رفتاری از صفحه 53 تا 64 منتشر شده است.
نام: تاثیر درمان شناختی – رفتاری در كاهش اضطراب امتحان دانشجویان
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اضطراب امتحان
مقاله درمان شناختی- رفتاری
مقاله دانشجویان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: امیری مجد مجتبی
جناب آقای / سرکار خانم: شاه مرادی احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از این پژوهش تعیین اثربخشی مداخله شناختی- رفتاری در كاهش اضطراب امتحان دانشجویان بود. به همین منظور، از بین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر و با روش خوشه ای 342 دانشجو انتخاب شدند و پرسشنامه اضطراب امتحان ساراسون بر روی آنها اجرا شد. سپس از بین دانشجویانی كه نمره اضطراب آنها بالا بود 40 نفر به تصادف انتخاب شدند و نیمی از آنها به طور تصادفی در گروه آزمایش و نیم دیگر در گروه كنترل گمارده شدند. از هر دو گروه پیش آزمون گرفته شد و سپس آزمودنی های گروه آزمایش در معرض 10 جلسه مداخله شناختی- رفتاری قرار گرفتند. پس از پایان جلسات درمانی، از آزمودنی های هر دو گروه پس آزمون گرفته شد و داده ها با استفاده از آمار توصیفی و آزمون t تفاضل تجزیه و تحلیل شدند. نتایج نشان داد كه 24 درصد از دانشجویان اضطراب امتحان داشتند و میانگین اضطراب امتحان در دختران بیش از پسران بود. مداخله شناختی -رفتاری در كاهش اضطراب امتحان دانشجویان موثر بود.

توضیحات بیشتر