فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L) :

فایل ورد مقاله مطالعه خواب بذر، دوره پس رسيدگي و مقاومت به جوانه زني قبل از برداشت در ژنوتيپ هاي جو (.Hordeum vulgar L) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در مجله علوم گیاهان زراعی ایران (علوم كشاورزی ایران) از صفحه 77 تا 88 منتشر شده است.
نام: مطالعه خواب بذر، دوره پس رسیدگی و مقاومت به جوانه زنی قبل از برداشت در ژنوتیپ های جو (.Hordeum vulgar L)
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله خواب بذر
مقاله جوانه زنی قبل از برداشت
مقاله جو
مقاله دوره پس رسیدگی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دستاران ممقانی فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: توكل افشاری رضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور مطالعه خواب بذر، دوره پس رسی و مقاومت به جوانه زنی قبل از برداشت در جو تعداد 57 ژنوتیپ هلندی (مخلوطی از ژنوتیپ های جو دو و شش ردیفه) به همراه دو رقم شاهد ایرانی گرگان و والفجر در قالب طرح بلوک كامل تصادفی در دو تكرار در سال 1383 كشت گردید. صفات تاریخ خوشه دهی، گلدهی و مرحله رشدی زادكس 92 در طی فصل رشد یادداشت برداری شدند و در مرحله رشدی زادكس 92 خوشه ها جمع آوری شدند. آزمون خواب بذر در شرایط حرارتی 20oC سانتیگراد و در 3 تكرار انجام گردید و درصد جوانه زنی و خواب بذر اندازه گیری شد. از بین 57 ژنوتیپ، 36 ژنوتیپ، به همراه دو رقم شاهد درصد جوانه زنی پایینی داشتند كه نشان دهنده سطح خواب بالا می باشد. برای تعیین طول مدت خواب در بذر، آزمون دوره پس رسیدگی به مدت پنج هفته بر روی ژنوتیپ های خواب و ارقام شاهد در 3 تكرار انجام شد. اغلب ژنوتیپ ها در همان هفته اول در حدود 90% جوانه زنی داشتند كه این نشانگر خواب سطحی این ژنوتیپ ها می باشد و تعدادی از ژنوتیپ ها و ارقام شاهد نیز با گذشت زمان در طول 5 هفته و به تدریج خواب خود را از دست دادند. ارزیابی جوانه زنی روی خوشه نیز به دو روش نمره جوانه زنی (Sprouting Score) و شاخص جوانه زنی (Sprouting Index) اندازه گیری شد. در هر دو روش ژنوتیپ های با سطوح بالای خواب بذر نسبت به جوانه سزنی روی خوشه مقاومت بالایی نشان دادند.

توضیحات بیشتر