فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران :

فایل ورد مقاله بررسي نظري پژوهش هاي سرمايه اجتماعي در جامعه ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در علوم رفتاری از صفحه 29 تا 52 منتشر شده است.
نام: بررسی نظری پژوهش های سرمایه اجتماعی در جامعه ایران
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سرمایه اجتماعی
مقاله اعتماد اجتماعی
مقاله مشاركت اجتماعی
مقاله شبكه ها
مقاله هنجارها
مقاله نظری
مقاله پژوهش
مقاله دیالكتیك
مقاله عینی
مقاله ذهنی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حضرتی صومعه زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: ابوالحسن تنهایی حسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سرمایه اجتماعی مفهومی كلان است كه دربرگیرنده ابعادی مانند اعتماد اجتماعی، مشاركت اجتماعی و هنجارها است. سرمایه اجتماعی از ویژگی خودزایی و خودمولدی برخوردار است، به این معنا كه با استفاده مناسب از آن، زمینه برای تولید و تقویت آن فراهم می شود. بنابراین پرداختن به موضوع سرمایه اجتماعی، نیازمند پژوهشی دقیق و ژرف است. در این مقاله تحقیقات انجام شده داخلی و خارجی مطرح می شوند و سپس چارچوب نظری – با استفاده از نظریه نظریه پردازانی همچون جورج زیمل، هربرت بلومر، آنتونی گیدنز، پیر بوردیو، جیمز كلمن، فرانسیس فوكویاما و رابرت پاتنام – ارایه می شود و در آخر به نقد تحقیقات انجام شده (داخلی و خارجی) بر اساس چارچوب نظری پرداخته می شود. نتیجه ای كه از این مطالعه به دست آمد بیانگر آن است كه برای سنجش مفهوم سرمایه اجتماعی، مراجعه به مردم و كشف ابعاد آن از دیدگاه و نگرش مردم ضروری است.

توضیحات بیشتر