فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان :

فایل ورد مقاله جايگاه فعاليتهاي جسماني در اوقات فراغت دانشجويان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1388 در علوم رفتاری از صفحه 9 تا 28 منتشر شده است.
نام: جایگاه فعالیتهای جسمانی در اوقات فراغت دانشجویان
این مقاله دارای 20 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اوقات فراغت
مقاله دانشجویان
مقاله فعالیتهای جسمانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آبكار علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انسانها در طول روز عمدتا دارای دو بخش اصلی ازفعالیتها هستند. فعالیتهای مربوط به شغل و اوقات فراغت. اوقات فراغت بخشی از ساعتها و یا لحظات است كه در آن فرد بدون احساس اجبار بدور از فعالیتهای شغلی و نیازهای زیستی به فعالیتهایی نظیر بازی و تفریح دست می زند كه باعث احساس رضایت وی می گردد. اوقات فراقت بخشی از زندگی است كه می تواند باعث رشد و تكامل انسانها و یا باعث انحطاط و بزهكاری و نهایتا سقوط جامعه گردد .فعالیتهای جسمانی و ورزش باعث رشد انسان در ابعاد جسم و روح می گردد لذا توجه به این پدیده مورد توجه بسیاری از جوامع جهت استفاده در سطح كلان قرار گرفته است. جوانان هر كشوری آینده سازان آن كشور بشمار می روند. عادتها و نحوه گذران اوقات این قشر در حال حاضر زمینه ساز فعالیتهای آینده آنان در جامعه است. در این میان روش و طریقه زندگی دانشجویان به لحاظ تاثیر گذاری بیشتر در سرنوشت كشور بایستی مورد مطالعه قرار گیرد. این مطالعات به لحاظ تاثیرپذیری از شرایط زمانی و مكانی تكرارپذیر و یافته های آن مربوط به دوره ها خاص و نیز مكان جغرافیایی خاص است. توجه به فعالیتهای جسمانی و ورزش در دانشگاه بدلایل مختلف به عنوان یكی از روشهای موثر گذران اوقات فراغت است. در تحقیق حاضر نحوه گذران اوقات فراغت و جایگاه فعالیتهای جسمانی در اوقات فراغت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر مورد بررسی قرار گرفت. در پژوهش حاضر 385 دانشجو به عنوان نمونه آماری از طریق روش نمونه گیری تصادفی انتخاب و پرسشنامه اوقات فراغت در بین آنها توزیع گردید. تجزیه و تحلیل آماری به كمك نرم افزاركامپیوتری از 375 پرسشنامه قابل استفاده نشان داد كه 64 درصد دانشجویان اوقات فراغت خود را عصر و شب می گذرانند. تماشای تلویزیون برای دختران دانشجو و آزمودنیهای پسر گوش دادن به موسیقی را بیش از همه فعالیتها مورد نظر می دهند. ورزش در رتبه هشتم فعالیتهای فراغتی دانشجویان پسر و رتبه دهم دانشجویان دختر قرار دارد كه فقط 44 درصد دانشجویان در هفته فعالیت جسمانی (بجز واحد تربیت بدنی 1 و 2) دارند. از بیست رشته ورزشی فعلی پیاده روی، نرمش و فوتبال سه رشته اول فعالیتهای جسمانی هستند. در رشته های مورد علاقه شنا، والیبال، پیاده روی و فوتبال قرار دارند. دانشجویان تنبلی و بی حوصلگی (132 درصد) را اصلی ترین عامل در دوری از ورزش توصیف كردند. انگیزه اصلی دانشجویان برای پرداختن به ورزش کسب نشاط و لذت 255) درصد) بوده است.

توضیحات بیشتر