فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن دارای 55 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن :

فایل ورد مقاله ادعاي علم و جهل در دعواي غبن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1389 در فقه اهل بیت علیهم السلام از صفحه 155 تا 204 منتشر شده است.
نام: ادعای علم و جهل در دعوای غبن
این مقاله دارای 50 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله غبن
مقاله مدعی
مقاله مدعی علیه
مقاله مغبون
مقاله غابن
مقاله اصل
مقاله اقدام

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خدابخشی عبداله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
دعوای غبن با ادعای تفاوت فاحش بین قیمت قراردادی و قیمت واقعی طرح می شود. این دعوا که از نظر کمیت، رقم قابل توجهی از دعاوی مربوط به خیارات را به خود اختصاص داده است، به وضوح با توافق طرفین در تعارض است و به همین سبب، کمتر پیش می آید که خوانده دعوا تسلیم ادعای خواهان شود. ممکن است ادعای غبن پس از گذشت زمان طولانی مطرح شود که در این وضعیت، برهم زدن قرار داد، خسارت بسیاری بر طرف دیگر وارد می آورد. شخصی که ادعای غبن دارد نباید از قیمت واقعی در زمان قرارداد اطلاع داشته باشد. زیرا در این صورت به ضرر خود اقدام کرده و طرح دعوای غبن فاقد توجیه است. فقها در اینکه آیا مغبون، عالم به قیمت فرض می شود یا می تواند به جهل خود تمسک کند، اختلاف دارند و بدیهی است که بازتاب این اختلاف در دادگاه ها نیز به چشم می خورد. نکته تعیین کننده در این دعوای آن است که کدام یک از طرفین، مدعی و کدام یک، مدعی علیه محسوب می شود، در متون فقهی، به نظر می رسد در همه حالات در دعوا غبن، کسی که ادعای غبن دارد، در مقام مدعی قرار دارد و فرقی میان شخص اهل خبره و غیر آن نیست، هرچند نظر مخالف نیز از حیث کمیت، طرفداران قابل توجهی دارد.

توضیحات بیشتر