فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر :

فایل ورد مقاله تاثير تنش شوري بر پارامترهاي رشد و عملکرد نيشکر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در زراعت و اصلاح نباتات ایران از صفحه 19 تا 29 منتشر شده است.
نام: تاثیر تنش شوری بر پارامترهای رشد و عملکرد نیشکر
این مقاله دارای 11 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نیشکر
مقاله تنش شوری
مقاله پارامترهای رشد
مقاله شکر قابل استحصالی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شكوه فر علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حاجی شرفی غلامحسین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
یکی از مهترین مشکلات کشاورزی ایران شوری اراضی است خاکی شور است، که هدایت الکتریکی عصاره اشباعی آن بیشتر از 2 ds/m می باشد. نیشکر در ردیف گیاهان حساس (s) تا نیمه حساس (Ms) به شوری قرار گرفته و حد آستانه آن ds/m 1.7 است. نیشکر با ساخت املاح مناسب مانند فری پرولین اثرات مضر شوری را کاهش می دهد. بین افزایش شوری و رشد و تولید محصول نیشکر همبستگی منفی وجود دارد. مطالعات انجام شده در هفت تپه نشان داده است که در اثر افزایش نمکهای خاک میزان تولید کاهش می یابد. رشد نیشکر در شوری خاک2 ds/m دچار کاهش نگردیده ولی در بین2-4 ds/m تاثیرگذار و از ds/m 4 به بالاتر سبب افت شدید عملکرد گردیده است. تنش شوری بر رشد نیشکر اثر سوء داشته و درصد شکر استحصالی (R.S) را کاهش داده و ملاس تولیدی را افزایش می دهد. واریته های نیشکر در خصوص کاهش پارامترهای رشد و تاثیر متقابل شوری و واریته اختلافات معنی داری از خود نشان می دهند. در ارقام مقاوم، مقدار k+ و قندهای محلول آن به طور قابل ملاحظه ای بیشتر اما مقدار فری پرولین آنها پایین تر از ارقام حساس است. مطالعات انجام شده از لحاظ سن نشان می دهد که معمولا مزارع بازرویی حساس تر هستند. بطوریکه کاهش عملکرد با افزایش EC یک رابطه خطی داشته که شدت این رابطه در مزارع کشت جدید کمتر از بازرویی می باشد. این آزمایش در مزارع کشت و صنعت امیرکبیر در سالهای زراعی 83 و 1382 اجرا گردید کولتیوار های آزمایشی CP 69و 48 CP، CP 57 و 70 SP S. officinarum می باشد. در اقلیمهای خشک که بخش بزرگی از آب مورد نیاز گیاه بوسیله آبیاری تامین می شود و آب دارای مقادیر زیادی نمک نامحلول می باشد، کنترل شوری موضوع مهمی در مدیریت آبیاری می باشد و به مدیریت آبیاری بهینه ای نیاز می باشد. باید توجه داشت که همواره آب با کیفیت مناسب در دسترس نبوده و لذا افزایش EC خاک با توجه به حجم آبیاری نیشکر حدود m3/ha/y 30000 و شرایط جوی خوزستان (تبخیر و تعرق بالا) امری قطعی می باشد بررسی های انجام شده نشان می دهد که تناژ نی به ازای هر واحد افزایش EC ds/m)) معادل 39 تن (**0.863-=r) افت محصول داشته است. از سوی دیگر میانگین درصد استحصال شکر 1088 درصد با EC میانگین ds/m 3.59 بوده است. اثر کاهش شکر در سه ماه اول برداشت معادل 0613 واحد R.Sبه ازای افزایش هر واحد شوری بوده است و در سه ماهه دوم اثر کاهشی معادل 0231 واحد R.S بوده است. در مجموع روند کاهشی 0416 واحد R.S به ازای هر واحد افزایش EC می باشد که نشان دهنده کاهش کیفیت شربت نیشکر با افزایش میزان شوری خاک است. از بررسی های فوق چنین استنباط می شود که اثر کاهشی کیفیت شربت در ابتدای فصل برداشت نسبت به شوری بیشتر بوده ولی تدریجا با رسیدگی بیشتر این روند کاهشی کندتر می شود. در مجموع در هر منطقه بسته به نوع خاک از لحاظ بافت و شرایط زهکشی و همچنین سطح ایستابی و کیفیت آب آبیاری و زیرزمینی از لحاظ میزان شوری، واریته های زیر کشت تفاوت زیادی را نشان دادند.

توضیحات بیشتر