فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين :

فایل ورد مقاله اثر تراكم بوته و تاريخ كاشت بر عملكرد اقتصادي و درصد قند ذرت شيرين که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در 1388 در مجله علوم گیاهان زراعی ایران (علوم كشاورزی ایران) از صفحه 27 تا 35 منتشر شده است.
نام: اثر تراكم بوته و تاریخ كاشت بر عملكرد اقتصادی و درصد قند ذرت شیرین
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ذرت شیرین
مقاله تراکم بوته
مقاله تاریخ کاشت
مقاله عملکرد اقتصادی بلال
مقاله درصد قند

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: محمدی خسرو
جناب آقای / سرکار خانم: آقاعلیخانی مجید
جناب آقای / سرکار خانم: مدرس ثانوی سیدعلی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی اثر تراكم بوته و تاریخ كاشت بر عملكرد اقتصادی و درصد قند ذرت شیرین آزمایشی مزرعه ای در سال 1383 در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه تربیت مدرس واقع در غرب تهران به صورت آزمایش كرت های خرد شده در قالب طرح بلوک های كامل تصادفی با 4 تكرار انجام شد. در این تحقیق تاریخ كاشت ذرت در چهار سطح (یكم خرداد، بیستم خرداد، دهم تیر و سی ام تیر) به عنوان عامل اصلی و تراكم بوته در چهار سطح (45، 55، 65 و 75 هزار بوته در هكتار) به عنوان عامل فرعی در نظر گرفته شدند. عملكرد و اجزای عملكرد شامل تعداد ردیف دانه در بلال و تعداد دانه در ردیف، وزن دانه و صفات ظاهری بلال شامل تعداد بلال در بوته، طول بلال، قطر بلال، اندازه گیری شد. جمع بندی نتایج حاكی از آن است كه عملكرد بلال ذرت شیرین در تاریخ كشت های مختلف متفاوت و بیشترین مقدار آن 532 تن در هكتار مربوط به تیمار كشت در تاریخ بیستم خرداد با تراكم 75000 بوته در هكتار بود. عملكرد بلال تحت تاثیر تراكم بوته نیز واقع شد. از نظر كیفیت بلال نیز تیمار مزبور به عنوان تركیب برتر شناخته شد، زیرا درصد كل قند ها و درصد ساكارز خالص دانه این تیمار به ترتیب 966 و 974 درصد بود. به این ترتیب كشت ذرت شیرین در تاریخ بیستم خرداد با تولید 28 تن بلال در هكتار، حدود 622 درصد افزایش نسبت به كشت زود هنگام ایجاد كرده و افزایش تعداد بلال در واحد سطح در تراكم های بالاتر كاهش عملكرد تک بوته ای را جبران كرده است.

توضیحات بیشتر