فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه دارای 26 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه :

فایل ورد مقاله کارکردهاي کلامي روايات معيت در انديشه شيعه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان 1389 در فصلنامه اندیشه نوین دینی از صفحه 113 تا 132 منتشر شده است.
نام: کارکردهای کلامی روایات معیت در اندیشه شیعه
این مقاله دارای 20 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قرآن
مقاله نهج البلاغه
مقاله عترت
مقاله معیت
مقاله روایات
مقاله کارکرد
مقاله منزلت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: الهیان مجتبی
جناب آقای / سرکار خانم: پوررستمی حامد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
برخی روایات در منابع اسلامی از همگامی قرآن و عترت سخن گفته اند. در میان این روایات، آنچه در نهج البلاغه آمده، دچار خدشه شده است؛ اما بسیاری از منابع معتبر متقدم و متاخر شیعی و سنی، این روایات را با مضامین مختلفی نقل کرده اند و می توان به آنها اعتماد نمود. هرچند در روایت موجود در نهج البلاغه تاملاتی وجود دارد. از حیث دلالی سه وجه معنایی برای این روایات مطرح است: 1) معیت قرآن و اهل بیت در سیره علمی و عملی؛ 2) معیت در رتبه و منزلت؛ 3) معیت در یاری و پشتیبانی یکدیگر. تحلیل این وجوه معنایی، نتایج و لوازمی را در دو حوزه عترت شناسی و قرآن شناسی درپی خواهد داشت که در این تحقیق بدان اشاره می شود.

توضیحات بیشتر