فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه :

فایل ورد مقاله بررسي عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود ديم (.Cicer arietinum L) در تاريخ هاي مختلف کاشت در کرمانشاه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار 1388 در زراعت و اصلاح نباتات ایران از صفحه 1 تا 17 منتشر شده است.
نام: بررسی عملکرد و اجزا عملکرد سه رقم نخود دیم (.Cicer arietinum L) در تاریخ های مختلف کاشت در کرمانشاه
این مقاله دارای 17 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارقام نخود زراعی
مقاله تاریخ کاشت
مقاله عملکرد دانه
مقاله اجزای عملکرد

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: وقار محمدسعید
جناب آقای / سرکار خانم: نورمحمدی قربان
جناب آقای / سرکار خانم: شمس كیوان
جناب آقای / سرکار خانم: پازكی علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: كبرایی سهیل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به منظور بررسی اثر تاریخ کاشت بر عملکرد و اجزای عملکرد نخود آزمایشی به صورت اسپلیت پلات در قالب طرح بلوک های کاملا تصادفی، در چهار تکرار در ایستگاه تحقیقات کشاورزی ماهیدشت کرمانشاه اجرا شد. در این آزمایش از دو عامل رقم و تاریخ کاشت استفاده شد که عامل رقم در سه سطح شامل ارقام ILC 482، هاشمج FLIP 84-48 و آرمان که به عنوان تیمار اصلی و عامل تاریخ کاشت نیز در سه سطح شامل 20 آبان، 20 آذر و 20 اسفند که به عنوان تیمار فرعی به کارگرفته شدند. تاثیر تاریخ کاشت بر روی صفات ارتفاع بوته، فاصله اولین شاخه فرعی از سطح خاک، فاصله اولین غلاف از سطح خاک، تعداد شاخه فرعی در بوته، تعداد غلاف در شاخه اصلی، تعداد غلاف در شاخه فرعی، تعداد غلاف در بوته، تعداد دانه در شاخه اصلی، تعداد دانه در شاخه فرعی، تعداد دانه در بوته، وزن دانه در شاخه اصلی، وزن دانه در شاخه فرعی، وزن دانه در بوته، وزن صد دانه در شاخه اصلی، وزن صد دانه در بوته، عملکرد دانه و عملکرد بیولوژیکی معنی دار بود. بیشترین عملکرد مربوط به تاریخ کاشت 20 آذر به میزان 9643 گرم در مترمربع و کمترین مربوط به 20 اسفند به میزان 4355 گرم در مترمربع می باشد. اثر رقم بر روی صفات ارتفاع بوته، فاصله اولین شاخه فرعی از سطح خاک، تعداد شاخه فرعی در بوته، تعداد غلاف در شاخه اصلی، تعداد غلاف در شاخه فرعی، تعداد غلاف در بوته، تعداد دانه در شاخه اصلی، تعداد دانه در بوته، وزن دانه در شاخه اصلی، وزن دانه در بوته، وزن صد دانه در شاخه اصلی، وزن صد دانه در بوته و عملکرد دانه معنی دار شده است. بیشترین عملکرد مربوط به رقم هاشم به میزان 8003 گرم در مترمربع و کمترین آن مربوط به رقم آرمان با 7753 گرم در مترمربع می باشد. اثر متقابل رقم و تاریخ کاشت نیز بر روی صفات ارتفاع بوته، فاصله اولین شاخه فرعی از سطح خاک، تعداد شاخه فرعی در بوته، تعداد غلاف در شاخه فرعی، تعداد غلاف در بوته، تعداد دانه در شاخه اصلی، تعداد دانه در بوته، وزن دانه در شاخه اصلی، وزن دانه در بوته، وزن صد دانه در شاخه اصلی، وزن صد دانه در بوته، عملکرد دانه معنی دار گردید.

توضیحات بیشتر