فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات :

فایل ورد مقاله سامانه زيستي موجودات با تکيه بر قرآن کريم و تورات که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1388 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 103 تا 134 منتشر شده است.
نام: سامانه زیستی موجودات با تکیه بر قرآن کریم و تورات
این مقاله دارای 32 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جهان شناسی
مقاله سامانه زیستی
مقاله طبقه بندی موجودات
مقاله طبیعت
مقاله قرآن کریم
مقاله تورات

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قنبری محی الدین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
قرآن کریم و تورات به خودی خود فاقد «سامانه زیستی» هستند و قصد و غایتی برای ارایه طبقه بندی ای کامل و منطقی از موجودات، همانند یک متن زیست شناختی یا جهان شناختی ندارند و آیاتی که در آنها درج شده، انعکاسی از دانش مخاطبانشان به موجودات است. شباهت هایی میان جهان شناسی قرآن کریم و تورات در پیدایش و نوع نگاه به موجودات، به ویژه در زمینه رستنی ها دیده می شود که می تواند ناشی از منشا واحد وحیانی، و فرهنگ و دانش مشابه مخاطبان و آورندگان آن دو باشد؛ البته سامانه زیستی موجودات در قرآن مفصل تر از تورات است.
تنها با استنباطات منطقی از آیات قرآن و عهد عتیق و دیگر متون نزدیک به آنها ارایه چنین سامانه ای ممکن است. بنابراین، این مقاله می کوشد تا ضمن اساس قرار دادن متون یاد شده، با مراجعه به متون نزدیک به آنها تصویری از سامانه موجودات در آن عصر ارایه كند و شباهت ها و تفاوت های آنها را دریابد. ارایه این سامانه و تبیین واژگان به کار رفته در آن می تواند تمایزهای اساسی در جهان شناسی متون مقدس را با دیدگاه های علمی و فلسفی یونانیان نشان دهد.

توضیحات بیشتر