فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي :

فایل ورد مقاله اخلاق عرفاني سلبي به روايت ترزا آويلايي و مولوي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1388 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 81 تا 101 منتشر شده است.
نام: اخلاق عرفانی سلبی به روایت ترزا آویلایی و مولوی
این مقاله دارای 21 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اخلاق عرفانی
مقاله اخلاق سلبی
مقاله عزلت گریزی
مقاله عزلت گزینی
مقاله فروتنی
مقاله ترزا
مقاله مولوی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قنبری بخشعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
اخلاق عرفانی سلبی با اخلاق سلبی به معنای اعم کلمه تفاوت دارد، زیرا اخلاق عرفانی نه صرفا با هدف اخلاقی زیستن، بلکه به منظور دستیابی به احوال عرفانی تنظیم شده است. عموم عارفان سنت های مختلف، نظام های اخلاقی مخصوص به خود دارند که در میان آنها اشتراکات فراوانی هم دیده می شود. عارفان این سنت ها به تناسب نظام عرفانی شان از نظام اخلاقی سلبی خاصی هم پیروی می کنند که متاثر از سنت دینی آنها است. ترزا آویلایی و جلال الدین محمد مولوی از جمله این عارفان اند که به رغم فاصله زمانی و مکانی شان، در حوزه اخلاق عرفانی سلبی نقاط مشترک قابل توجهی دارند، چنان كه هر دو در نظام اخلاقی شان به دو عنصر پرهیز از نومیدی و پرهیز از آمیختن با مردم (عزلت گزینی) به عنوان دو امر زمینه ساز ورود به سلوک اشاره کرده اند. افزون بر این دو عنصر، چند مفهوم اخلاقی دیگر نیز مورد عنایت این دو عارف بوده است که صاحب این قلم با بهره گیری از روش های معناشناختی و تطبیقی به بررسی آنها پرداخته است.

توضیحات بیشتر