فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو :

فایل ورد مقاله زندگي پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان 1388 در پژوهشنامه ادیان از صفحه 1 تا 26 منتشر شده است.
نام: زندگی پس از مرگ و تناسخ در متون مقدس هندو
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تناسخ
مقاله کرمه
مقاله سمساره
مقاله موکشه
مقاله وداها
مقاله براهمنه ها
مقاله اوپنیشدها
مقاله بهگود گیتا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: الیاسی پریا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تناسخ به معنی تولد مجدد، باز پیدایی یا حیات متوالی در قالب انسان، حیوان، گیاهان یا اشیا، عقیده ای بنیادین در برخی ادیان آسیایی است که می تواند ریشه در ادیان ابتدایی داشته باشد. در ادیان هندی نیز، این مفهوم اهمیت بالایی دارد و در ارتباط مستقیم با مفاهیم کرمه و سمساره است؛ روند بازپیدایی بی انتهاست، مگر اینکه فرد از طریق درک حقیقت به رهایی یا موکشه دست یابد. تحول اندیشه های مربوط به زندگی پس از مرگ و تناسخ در دین هندویی را می توان در متون دینی اصلی یعنی وداها، براهمنه ها، اوپنیشدها و بهگود گیتا، که بخشی از حماسه بزرگ مهابهاراته است، مشاهده کرد. پژوهشگران خاستگاه های متفاوتی را برای اندیشه تناسخ و زندگی پس از مرگ در دین هندویی مطرح کرده اند و گاهی آن را مربوط به خارج از سرزمین هند می دانند. اما در نهایت می توان گفت که این اندیشه ریشه در باورهای بومی این سرزمین دارد.

توضیحات بیشتر