فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد :

فایل ورد مقاله برآورد ارزش اکوتوريستي با استفاده از روش ارزش گذاري مشروط مطالعه موردي: غار سهولان مهاباد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1390 در جغرافیا و توسعه از صفحه 203 تا 216 منتشر شده است.
نام: برآورد ارزش اکوتوریستی با استفاده از روش ارزش گذاری مشروط مطالعه موردی: غار سهولان مهاباد
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ارزش اکوتوریستی
مقاله ارزش گذاری مشروط
مقاله الگوی لوجیت
مقاله تمایل به پرداخت
مقاله غار سهولان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خداوردی زاده محمد
جناب آقای / سرکار خانم: كاووسی كلاشمی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: شهبازی حبیب
جناب آقای / سرکار خانم: ملكیان آرش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
غار سهولان به عنوان یکی از جاذبه های اکوتوریستی و ژئوتوریستی مهاباد، از مناطق مهم گردشگری کشور می باشد. لذا مطالعه ارزش اکوتوریستی آن می تواند در پیش بینی نیازها و رفع کمبودها و توسعه گردشگری در منطقه موثر باشد. هدف این پژوهش برآورد ارزش اکوتوریستی غار سهولان با استفاده از روش ارزش گذاری مشروط است. برای بررسی عوامل موثر بر میزان تمایل به پرداخت افراد، الگوی لوجیت به روش حداکثر راستنمایی برآورد گردید. داده های مورد نیاز از طریق تکمیل پرسش نامه و مصاحبه حضوری با 160 بازدیدکننده از منطقه مذکور جمع آوری گردید. نتایج نشان داد که 488 درصد بازدید کنندگان، حاضر به پرداخت مبلغی جهت استفاده از غار مذکور می باشند. همچنین متغیرهای تحصیلات، جذابیت غار سهولان، درآمد و قیمت پیشنهادی اثر معنی داری روی احتمال تمایل به پرداخت افراد دارد ولی متغیرهای سن، جنسیت و اندازه خانوار از لحاظ آماری معنی دار نبوده ولی علائم مورد انتظار را دارا بوده اند میانگین تمایل به پرداخت افراد 4235 ریال و ارزش اکوتوریستی سالانه غار سهولان حدود 847000000 ریال برآورد گردید. لذا با توجه به اهمیت بالای غار سهولان مهاباد از نظر بازدیدکنندگان، می طلبد که برنامه ریزان و مسوولان برای توسعه گردشگری و افزایش تعداد بازدیدکنندگان و توریست ها و بالا بردن رفاه بازدیدکنندگان به این منطقه توجه بیشتری داشته باشند.

توضیحات بیشتر