فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان :

فایل ورد مقاله تحليل نقش عوامل بيوکليمايي شيوع بيماري سالک جلدي در سطح دشت يزد-اردکان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1390 در جغرافیا و توسعه از صفحه 185 تا 202 منتشر شده است.
نام: تحلیل نقش عوامل بیوکلیمایی شیوع بیماری سالک جلدی در سطح دشت یزد-اردکان
این مقاله دارای 18 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله لیشمانیا
مقاله سالک
مقاله جغرافیای پزشکی
مقاله اقلیم زیستی
مقاله یزد
مقاله اردکان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مظفری غلامعلی
جناب آقای / سرکار خانم: بخشی زاده کلوچه فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
لیشمانیوز بیماری انگلی است که به وسیله نیش پشه خاکی ماده به انسان انتقال می یابد، دو نوع اصلی آن لیشمانیای جلدی و احشایی است. شیوع و انتشار این بیماری تحت تاثیر مسایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به ویژه شرایط محیطی و اکولوژیکی است. در تحقیق حاضر شرایط بیوکلیمائی زمان گسترش و شیوع این بیماری در سطح دشت یزد-اردکان واقع در استان یزد مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. برای انجام این تحقیق از داده های روزانه عناصر هواشناسی 3 ایستگاه هواشناسی یزد، اردکان و میبد طی دوره زمانی در سطح مناطق آلوده نیز از مراکز بهداشتی و درمانی جمع آوری گردید. نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد که بروز حداکثر بیماری در شش ماه دوم سال به ویژه در فصل پاییز به وقوع می پیوندد. یک همبستگی مثبت ضعیف با رطوبت نسبی، یک همبستگی معکوس قوی با متوسط دما، حداقل و حداکثر دما و حداکثر سرعت باد و یک همبستگی معکوس ضعیف بین میزان ساعات آفتابی و موارد بروز بیماری وجود دارد که البته از این حیث تفاوت هایی در سطح شهرستان های واقع در سطح دشت یزد- اردکان قابل مشاهده است، تفاوت معنی دارنیز بین میزان شیوع بیماری در سطح سه شهرستان در سطح آلفای 005 مورد تایید قرار گرفت.

توضیحات بیشتر