فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي :

فایل ورد مقاله مقايسه تاثير آموزش صبر، حل مساله و ترکيبي (صبر و حل مساله) بر مولفه هاي سخت رويي دانشجويان در يک دانشگاه نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 59 تا 72 منتشر شده است.
نام: مقایسه تاثیر آموزش صبر، حل مساله و ترکیبی (صبر و حل مساله) بر مولفه های سخت رویی دانشجویان در یک دانشگاه نظامی
این مقاله دارای 14 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تعهد
مقاله کنترل
مقاله مبارزه جویی
مقاله صبر
مقاله حل مساله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ایزدی طامه احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: یکی از پدیده های جوامع انسانی، فشار روانی است. متغیرهای متعددی در واکنش ها انسان ها در برابر فشار روانی تاثیرگذار است که یکی از آن ها ویژگی سخت رویی است. این ویژگی از سه مولفه تعهد، کنترل و مبارزه جویی تشکیل شده است. هدف پژوهش حاضر، مقایسه تاثیر آموزش صبر، حل مساله و ترکیبی بر مولفه های سخت رویی دانشجویان است.
روش: برای این منظور تعداد 80 نفر از دانشجویان یکی از دانشگاه های نظامی با روش خوشه ای چند مرحله ای انتخاب شدند. طرح این تحقیق از نوع پیش آزمون، پس آزمون با استفاده از گروه گواه بود. آزمودنی ها به صورت تصادفی در 4 گروه قرار داده شدند و بعد از انجام پیش آزمون به ترتیب آموزش صبر، آموزش حل مساله و آموزش ترکیبی دیدند و گروه گواه در معرض هیچ آموزشی قرار نگرفت. نتایج به دست آمده با کمک آمار توصیفی و استنباطی تحلیل گردید.
نتایج: مشخص شد که در تمام مولفه های سخت رویی، روش صبر موثرتر از روش حل مساله و روش ترکیبی موثرتر از روش صبر است.
بحث: با کمک آموزش ترکیبی صبر و حل مساله می توان دانشجویان را برای مقابله سازگارانه با فشار روانی که جزء لاینفک زندگی اجتماعی و تحصیلی آن هاست آماده نمود.

توضیحات بیشتر