فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي :

فایل ورد مقاله مکان يابي مناطق بهينه توسعه فيزيکي شهر بابلسر بر مبناي شاخص هاي طبيعي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1390 در جغرافیا و توسعه از صفحه 99 تا 122 منتشر شده است.
نام: مکان یابی مناطق بهینه توسعه فیزیکی شهر بابلسر بر مبنای شاخص های طبیعی
این مقاله دارای 24 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله برنامه ریزی شهری
مقاله توسعه شهری
مقاله توسعه فیزیکی
مقاله مکان یابی
مقاله بابلسر
مقاله GIS

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: قرخلو مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: داوودی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: زندوی سیدمجدالدین
جناب آقای / سرکار خانم: جرجانی حسنعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در حال حاضر اکثر شهرها به خاطر محدودیت های فیزیکی توسعه شهری با مقوله توسعه فیزیکی درگیرند. شهر بابلسر نیز با توجه به قرار گرفتن در منطقه شمال کشور ایران، نمی تواند به صورت گسترده توسعه یابد چرا که با محدودیت های فیزیکی توسعه شهری مانند دریا، رودخانه و وجود زمین ها و باغ های حاصلخیز در روند توسعه شهری مواجه است. هدف از این پژوهش دستیابی به متغیرهای موثر در توسعه فیزیکی شهرها و دستیابی به الگویی که توسعه آتی شهر بابلسر را با کمترین خسارت به محیط طبیعی مکان یابی نماید، می باشد. بنابراین با توجه به اهداف این پژوهش، از روش تجزیه و تحلیل وضع موجود و مدل سازی داده ها استفاده شده است. بدین منظور ابتدا برای ایجاد پایگاه داده سیستم اطلاعات جغرافیایی، اطلاعات فضایی محدوده مورد مطالعه از روی نقشه های مربوطه، رقومی و ذخیره گردید و سپس اطلاعات توصیفی، وارد سیستم شده و به اطلاعات فضایی متصل شد، تا قابلیت تجزیه و تحلیل اطلاعات فراهم گردد. سپس با همپوشانی نقشه های مختلف در محیط «GIS»، دو منطقه بهینه توسعه فیزیکی بابلسر مشخص گردید. شهر بابلسر با توجه به محصور بودن در اراضی کشاورزی دو گزینه برای توسعه فیزیکی پیش رو دارد: اول توسعه شهر از درون که با تخصیص تراکم ساختمانی بیشتر به ساختمان های شهر امکان پذیر است و دوم توسعه به سمت بیرون است. مناسب ترین مکان جهت گسترش آتی شهر جنوب شرقی و در اولویت دوم جنوب غربی بابلسر می باشد.

توضیحات بیشتر