فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح :

فایل ورد مقاله تعيين نقش تنش هاي شغلي در عملکرد مديران نيروي انساني و راه کارهاي کاهش آن در يکي از نيروهاي مسلح که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 30 تا 42 منتشر شده است.
نام: تعیین نقش تنش های شغلی در عملکرد مدیران نیروی انسانی و راه کارهای کاهش آن در یکی از نیروهای مسلح
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تنش (فشار روانی)
مقاله تنش شغلی (فشار روانی شغل)
مقاله عملکرد
مقاله مدیریت منابع انسانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ظریفیان یگانه محمود

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: این پژوهش با هدف شناسایی آثار تنش شغلی در عملکرد مدیران نیروی انسانی یکی از نیروهای مسلح و شیوه های رویارویی برای کاهش آن ها از نظر مدیران مذکور، انجام شده است.
روش: روش تحقیق به کار رفته از نوع پیمایشی (زمینه یابی) است و ازپرسشنامه های محقق ساخته، پس از اعتباریابی (با روایی و پایایی چشمگیری)، به عنوان ابزار پژوهش استفاده شده است. نمونه ها (n=57) به صورت تمام شمار از سراسر کشور انتخاب شده اند، پس از اجرا، داده های جمع آوری شده، با نرم افزار آماریSPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
نتایج: مدیران نیروی انسانی نیروی مسلح مذکور در معرض روان فشارهای شغلی متعدد و متنوعی قرار دارند که در آنان فشار روانی ایجاد می کنند و در سطوح متفاوتی بر عملکرد آنان تاثیر منفی دارد. آنان برای کاهش فشارهای روانی – شغلی، روش های رویارویی با فشار روانی را به میزان های متفاوت به کار می برندکه در اغلب موارد تا حد خیلی زیاد در بهبود عملکرد آنان موثر است.
بحث: مدیران نیروی انسانی نیروی مسلح مذکور، برای انجام وظایف شغلی مدیریتی شان در چارچوب وظایف اساسی (تصمیم گیری، سازماندهی ، برنامه ریزی، رهبری و کنترل) متحمل انواع روان فشار می شوند. فشار روانی ناشی از این روان فشارها از نظر مدیران در سطوح (خیلی کم، تا خیلی زیاد) بر عملکرد آنان تاثیر منفی داشته که با به کارگیری روش های رویارویی، توانسته اند آثار این تنشها را کاهش داده و وظایف مربوطه را انجام دهند.

توضیحات بیشتر