فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي :

فایل ورد مقاله ويژگي هاي شخصيتي افراد ايثارگر و ياري رسان با تاکيد بر شخصيت مطلوب درسازمان نظامي که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 21 تا 29 منتشر شده است.
نام: ویژگی های شخصیتی افراد ایثارگر و یاری رسان با تاکید بر شخصیت مطلوب درسازمان نظامی
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ایثار
مقاله یاری رسان
مقاله سازمان نظامی
مقاله ویژگی های شخصیتی
مقاله شخصیت مطلوب سازمانی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شریفی رضا
جناب آقای / سرکار خانم: اسكندری حسین
جناب آقای / سرکار خانم: دلاور علی
جناب آقای / سرکار خانم: برجعلی احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: با توجه به نقش تعیین کننده فرهنگ ایثار در دفاع مقدس و اهمیت این عامل در توان ملی و دفاعی ج.ا.ایران به منظور دستیابی به شخصیت مطلوب در سازمان نظامی و سپاه ضروری است با توجه به سوابق پژوهشی موضوع، ویژگی های شخصیتی افراد ایثارگر به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد. هدف از این پژوهش شناسایی افراد ایثارگر در موقعیت عملی و آزمایشی و بررسی ویژگی های شخصیتی افراد ایثارگر و یاری رسان بود.
روش: این پژوهش از نوع علی مقایسه ایی است که با روش نمونه گیری داوطلبانه از میان جوانان (با تعداد 500 نفر) در سال 1389 به انجام رسید. آزمودنی ها بعد از آزمون عملی در سنجش میزان ایثارگری، پرسشنامه شخصیتی NEO-PI-R-240 را تکمیل کردند و داده های به دست آمده با آزمون آماری تحلیل واریانس چند متغیری به کمک نرم افزار spss18 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
نتایج: نتایج حاصله نشان داد افراد ایثارگر و یاری رسان در همه ویژگی های شخصیتی از دیگران تفاوت اساسی دارند و پروفایل شخصیتی آن ها متمایز است.
بحث: نتایج این پژوهش تیپ شخصیتی مطلوب سازمانی را با تاکید بر نیروهای مسلح و سپاه نشان می دهد و به کمک مطالعات تکمیلی می تواند زمینه دستیابی به مدل شخصیت مطلوب سازمانی نیروهای نظامی را برای بهبود جذب، آموزش و مدیریت منابع انسانی فراهم سازد.

توضیحات بیشتر