فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت :

فایل ورد مقاله مطالعه ميزان افسردگي، اضطراب و استرس در اعضاي خانواده آسيب ديدگان شيميايي سردشت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 13 تا 20 منتشر شده است.
نام: مطالعه میزان افسردگی، اضطراب و استرس در اعضای خانواده آسیب دیدگان شیمیایی سردشت
این مقاله دارای 8 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله افسردگی
مقاله اضطراب
مقاله خانواده
مقاله آسیب دیدگان شیمیایی
مقاله سردشت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی نوده خدابخش
جناب آقای / سرکار خانم: رشادت جو محمود
جناب آقای / سرکار خانم: كرمی غلامرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: تسلیحات شیمیایی اثرات مخرب جسمی و روانی بر افراد آسیب دیده می گذارد، بر این اساس مطالعه حاضر با هدف تعیین میزان افسردگی، اضطراب و استرس در خانواده های افراد آسیب دیده شیمیایی انجام شده است.
روش: شامل دو گروه، خانواده های افراد آسیب دیده جنگ افزارهای شیمیایی منطقه سردشت شامل همسران و فرزندان و افراد مشابه از شهروندان همان منطقه که تحت تاثیر مستقیم اثرات حملات شیمیایی نبوده اند به صورت تصادفی سیستماتیک وارد این مطالعه شدند. اختلالات روانی شامل افسردگی، اضطراب و استرس با استفاده از مقیاس DASS مورد بررسی قرار گرفت. آزمون آماری T و خی 2 برای بررسی متغیرهای مورد نظر استفاده شد.
نتایج: میزان افسردگی، اضطراب و استرس در میان همسران گروه مورد نسبت به همسران گروه شاهد و نیز میزان اختلالات در میان فرزندان دو گروه به طور قابل ملاحظه ای بیش تر است (همه موارد P<0.005). اما در داخل گروه مورد تفاوت چندانی بین مادران و فرزندان دیده نمی شود (P<0.05).
بحث: نتایج نشان دهنده وجود میزان بالایی از علایم اختلالات روانشناختی، به ویژه اضطراب و افسردگی در بین اعضای خانواده افراد آسیب دیده حملات شیمیایی است. هر چند سایر مردم ساکن سردشت که تحت تاثیر سایر آثار جنگ بوده اند نیز دارای میزانی از علایم اضطراب و افسردگی هستند.

توضیحات بیشتر