فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان :

فایل ورد مقاله معماي دموکراسي در افغانستان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در تحقیقات سیاسی و بین المللی از صفحه 197 تا 222 منتشر شده است.
نام: معمای دموکراسی در افغانستان
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دموکراسی
مقاله جوامع پیچیده
مقاله محلی گرایی
مقاله اقتدارگرایی
مقاله دموکراسی حداقلی
مقاله ارزش های لیبرالی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شفیعی نوذر
جناب آقای / سرکار خانم: اقبال اقدس

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با وجود زمینه های معروف به «دهه دموکراسی» و حتی تصویب قانون اساسی، آغاز تصمیم گیری برای استقرار دموکراسی در افغانستان همزمان با حمله نیروهای نظامی ایالات متحده به افغانستان و شکست نظامی طالبان پس از یازده سپتامبر 2001 می باشد. با توجه به اهمیت سطوح منطقه ای و بین المللی مسایل افغانستان برای کشورهای همسایه آن از جمله ایران، پژوهش پیش رو به بررسی و تحلیل مساله دموکراسی و یا به بیان مناسب تر «معمای دموکراسی» در افغانستان می پردازد. پس از بررسی نظریه های دموکراسی در جوامع پیچیده و تاکید بر ارتباط تنگاتنگ مساله قومیت و دموکراسی در این کشور، این مقاله با تقسیم دیدگاه ها به دو گروه کلی، به تحلیل این دیدگاه ها می پردازد. بدین معنی که از زمان آغاز استقرار دموکراسی در افغانستان عمدتا دو دیدگاه در این باره وجود داشته است. مخالفان و منتقدان استقرار دموکراسی در افغانستان عمدتا پیچیدگی ها و موانع تحقق دموکراسی در این کشور را ناشی از شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی این جامعه (سطح سواد، آموزش، بهداشت، توسعه و ;) و پس از آن پیامدهای منفی که دموکراتیزاسیون از آغاز در این کشور ایجاد کرده است، می دانند. در مقابل موافقان دموکراتیزاسیون در افغانستان با تاکید بر دموکراسی حداقلی و ارزش های لیبرالی، معتقدند که دموکراسی با تمرکززدایی از قدرت و ایجاد توسعه سیاسی با حل بحران مشارکت، می تواند به کاهش منازعات کمک نماید.

توضیحات بیشتر