فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد :

فایل ورد مقاله نظم ايده محور: الگوي ايالات متحده آمريکا از نظم در نظام بين الملل پساجنگ سرد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در تحقیقات سیاسی و بین المللی از صفحه 171 تا 196 منتشر شده است.
نام: نظم ایده محور: الگوی ایالات متحده آمریکا از نظم در نظام بین الملل پساجنگ سرد
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ایالات متحده آمریکا
مقاله نظم بین المللی
مقاله نظام بین الملل پساجنگ سرد
مقاله نظم ایده محور
مقاله هژمونی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی علیرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمانی که ساختار قدرت در سیاست بین الملل تغییر می یابد، امکان و بستر همکاری ها و چالش های جدیدی به وجود آمده و الگوی روابط بین بازیگران، خارج از ساختار سنتی تنظیم خواهد شد. در گذار از ساختار دوقطبی، آمریکایی ها خود را پیروز جنگ سرد دانسته و تلاش نمودند تا موقعیت خود را در نظام بین الملل تثبیت کنند. دوران پساجنگ سرد، عرصه مناسبی برای اجرای مقاصد استراتژیک ایالات متحده آمریکا به عنوان تک قطب باقیمانده فراهم نمود. این امر به مفهوم تلاش دولتمردان آمریکایی برای تثبیت هژمونی شان در نظام بین الملل پساجنگ سرد بود. پرسش این است که الگوی ایالات متحده آمریکا از نظم بین المللی در دوران پساجنگ سرد را چگونه می توان تبیین نمود؟ در پاسخ باید گفت، که الگوی ایالات متحده آمریکا از نظم در نظام بین الملل پساجنگ سرد را می توان در چارچوب آنچه بدان «نظم ایده محور» می گوییم، تبیین نمود. در «نظم ایده محور» هژمونیک گرایی تک قطب، پویش های جهانی، منطقه ای و حتی محلی را ترسیم و مدیریت می کند. نظم ایده محور مبتنی بر یك سری هنجارها، رویه ها، الگوها، قوانین و معیارهایی است كه بازیگر مسلط جهانی، تدوین، توجیه و پیاده سازی آنها را به لحاظ ضرورت تامین منافع ملی خود، هدایت می كند.

توضیحات بیشتر