فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ :

فایل ورد مقاله رضايت شغلي کارشناسان ترويج سازمان جهاد کشاورزي استان قزوين بر اساس تئوري دو عاملي هرزبرگ که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در پژوهش های ترویج و آموزش كشاورزی از صفحه 11 تا 23 منتشر شده است.
نام: رضایت شغلی کارشناسان ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر اساس تئوری دو عاملی هرزبرگ
این مقاله دارای 13 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رضایت شغلی
مقاله کارشناسان ترویج
مقاله تئوری دو عاملی هرزبرگ

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: لشگرآرا فرهاد
جناب آقای / سرکار خانم: محرمی رعنا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
تحقیق حاضر با هدف بررسی میزان رضایت شغلی کارشناسان ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بر اساس تئوری دو عاملی هرزبرگ انجام شده است. این پژوهش از نوع کاربردی و به روش توصیفی، همبستگی انجام گردیده است. ابزار تحقیق پرسشنامه و جامعه آماری كارشناسان ترویج كشاورزی استان قزوین می باشند که مجموعا 86 نفر بوده و به روش سرشماری مورد بررسی قرار گرفته اند. نتایج تحقیق نشان داد رضایت شغلی پاسخگویان در حد زیاد است و بین رضایت شغلی پاسخگویان بر حسب جنس، وضعیت تاهل، رشته تحصیلی، وضعیت تحصیلی، نوع استخدام و محل خدمت تفاوت معنی داری وجود ندارد. شاخص های انگیزشی و سابقه کار نیز 234 درصد از میزان رضایت شغلی پاسخگویان را تبیین کردند.

توضیحات بیشتر