فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران دارای 33 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران :

فایل ورد مقاله تاثير ساختار حزبي بر سياست خارجي اسراييل در قبال جمهوري اسلامي ايران که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در تحقیقات سیاسی و بین المللی از صفحه 141 تا 169 منتشر شده است.
نام: تاثیر ساختار حزبی بر سیاست خارجی اسراییل در قبال جمهوری اسلامی ایران
این مقاله دارای 29 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اسراییل
مقاله ایران
مقاله سیاست خارجی
مقاله احزاب اسراییلی
مقاله فلسطین
مقاله ائتلاف احزاب حاکم بر کابینه اسراییل

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: توسلی ركن آبادی مجید
جناب آقای / سرکار خانم: رضایی نیما

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
به دنبال اعلام تشکیل دولت اسراییل در 14 می 1948 (25 اردیبهشت 1327)، ایران این رژیم را در 6 مارس 1950 (15 اسفند 1328) به صورت دو فاکتو به رسمیت شناخت. اسراییل هم در دوران پهلوی دوم، ایران را به عنوان یک «متحد استراتژیک» قلمداد می نمود. بن گوریون، اولین نخست وزیر اسراییل، دکترین پیرامونی خود را بر این اساس استوار نموده بود که، اسراییل باید از طریق اتحاد با کشورهای ترکیه، ایران و اتیوپی، دولت های عربی را محاصره نموده تا بهتر بتواند انزوای خویش را کاهش داده و به اهداف خود از جمله امنیت ملی نایل آید. در این تحقیق ضمن بررسی وضعیت احزاب اسراییلی و تفکیک اردوگاه های موجود در میان احزاب، دیدگاه های این احزاب در قبال جمهوری اسلامی ایران در سه بازه زمانی مختلف مورد تدقیق قرار می گیرد. دوره اول از زمان پیروزی انقلاب اسلامی آغاز می شود و تا کنفرانس صلح مادرید در در 30 اکتبر 1991 ادامه دارد. از زمان کنفرانس صلح مادرید تا زمان مفتوح شدن پرونده ایران در آژانس بین المللی انرژی هسته ای (IAEA) نیز در دوره دوم می گنجد و دوره سوم نیز از زمان گشوده شدن پرونده ایران در شروع و تا زمان حاضر ادامه می یابد. این پژوهش در پی آن است که به این سوال اصلی پاسخ دهد که «دیدگاه های حزب یا ائتلاف احزاب حاکم بر کابینه اسراییل چه تاثیری بر سیاست خارجی اسراییل در قبال ایران داشته است؟» و این فرضیه ارایه می گردد که «سیاست خارجی اسراییل در قبال جمهوری اسلامی در سه بازه زمانی مختلف، از اصول ثابتی پیروی نموده که با تحولات کابینه اسراییل دستخوش تغییر نشده است». این مقاله با روش توصیفی- تحلیلی و با استفاده از منابع کتابخانه ای- اینترنتی تهیه شده است.

توضیحات بیشتر