فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها دارای 38 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها :

فایل ورد مقاله رژيم امنيتي حوزه درياي خزر پس از فروپاشي اتحاد شوروي تا 2009؛ موانع و چالش ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در تحقیقات سیاسی و بین المللی از صفحه 107 تا 140 منتشر شده است.
نام: رژیم امنیتی حوزه دریای خزر پس از فروپاشی اتحاد شوروی تا 2009؛ موانع و چالش ها
این مقاله دارای 34 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله امنیت
مقاله رژیم امنیتی
مقاله حوزه خزر
مقاله گسترش ناتو
مقاله جنگ سرد جدید
مقاله سپر دفاع موشكی
مقاله بحران های منطقه ای
مقاله نظام بین الملل

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: جلیل پیران داراب

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در 1991، کشورهای حوزه خزر استقلال یافتند. این كشورها از نظر ژئوپلیتیكی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی موقعیت ویژه ای پیدا کردند. نظام بین الملل با تولد کشورهای متعدد در حوزه خزر روبه رو شد و کشورهای پیرامون این منطقه و دولت های بزرگ در مواجه با مسایل جدید قرار گرفتند. در ضمن حضور قدرت های بزرگ بیرون منطقه به خصوص آمریکا و هم پیمانانش (اسراییل، ترکیه و آذربایجان و ;) در بحث گسترش ناتو و ساماندهی سپر دفاع موشكی در اروپای شرقی برای افزایش نفوذ در حوزه خزر و موضع گیری های روسیه، چین و ایران منشا تحولاتی در منطقه بوده است. به طوری كه برخی محققین از آن به عنوان جنگ سرد جدید یاد می كنند. پرسش اصلی این مقاله این است كه موانع و چالش های فراروی رژیم امنیتی حوزه خزر كدامند؟ فرضیه پژوهش بر این امر تاكید دارد كه رقابت ایالات متحده، روسیه، چین و ایران، تحقق طرح رژیم امنیتی حوزه خزر را با موانع و مشکلاتی روبه رو کرده است. در این پژوهش آثار این رقابت ها به عنوان چالشی بر روند شکل گیری رژیم امنیتی دریای خزر مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

توضیحات بیشتر