فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان :

فایل ورد مقاله بررسي اثربخشي درمان بازآفريني خيالي و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگي ذهني و تصاوير راجعه مربوط به سانحه جانبازان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در روانشناسی نظامی از صفحه 1 تا 12 منتشر شده است.
نام: بررسی اثربخشی درمان بازآفرینی خیالی و پردازش مجدد بر کاهش سطح آشفتگی ذهنی و تصاویر راجعه مربوط به سانحه جانبازان
این مقاله دارای 12 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله اختلال استرس پس از ضربه
مقاله درمان بازآفرینی خیالی و پردازش مجدد
مقاله تصاویر راجعه مزاحم
مقاله سطوح آشفتگی ذهنی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زینتی افخم علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: سهرابی اسمرود فرامرز
جناب آقای / سرکار خانم: برجعلی احمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: هدف این مطالعه بررسی اثربخشی درمان بازآفرینی خیالی و پردازش مجدد، که درمانی مبتنی بر تصویر سازی ذهنی هدایت شده است، بر کاهش سطح آشفتگی ذهنی و تصاویر راجعه مربوط به سانحه جانبازان جنگ ایران که مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه می باشند، بوده است.
روش: در این پژوهش تعداد 4 نفر جانباز مبتلا به اختلال استرس پس از ضربه، به صورت نمونه در دسترس مورد آزمون قرار گرفتند. با استفاده از طرح خطوط پایه چندگانه، اثربخشی روش درمان و پایداری نتایج درمانی یک ماه پس از درمان، مشخص شد. این پیامدهای مطلوب درمانی، صرفا با استفاده از تجسمات بصری بیماران و بدون چالش کلامی با باورهای منفی آنان، به دست آمد. در این پژوهش مقیاس های CAPS و SUDs به عنوان ابزارهای تحقیق مورد استفاده قرار گرفتند.
نتایج: مطابق نتایج به دست آمده، پس از کاربست شیوه درمانی مورد آزمایش، به طور موثری از میزان فراوانی و شدت بروز تصاویر راجعه مربوط سانحه بیماران کاسته شد. همچنین سطح کلی آشفتگی ذهنی آزمودنی ها به میزان زیادی کاهش پیدا کرد. این شیوه درمانی در مورد کاهش سطح آشفتگی ذهنی و شدت بروز تصاویر راجعه، نسبت به کاهش فراوانی بروز تصاویر راجعه، موفق تر عمل کرده است.
بحث: پذیرش تصاویر ذهنی مزاحم به عنوان هسته اصلی اختلال استرس پس از سانحه، مستلزم پذیرش و به کارگیری درمان های اساسا تصویری (تصوری) یا لااقل به کارگیری این عنصر به عنوان مولفه ای اساسی در درمان این اختلال خواهد شد. این پژوهش هم راستا با پژوهش های به عمل آمده در این حوزه، در پی تبیین اثربخشی درمان های تصوری و بیان لزوم گسترش کاربرد این نوع درمان هاست.

توضیحات بیشتر