فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون»

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون» دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون»  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون»،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون» :

فایل ورد مقاله علل روي کارآمدن خاتمي (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظريه توسعه نامتوازن ساموئل هانتينگتون» که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان 1389 در تحقیقات سیاسی و بین المللی از صفحه 51 تا 76 منتشر شده است.
نام: علل روی کارآمدن خاتمی (دولت اصلاحات 1376) «بر اساس نظریه توسعه نامتوازن ساموئل هانتینگتون»
این مقاله دارای 26 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دولت سازندگی
مقاله دوم خرداد
مقاله توسعه نامتوازن ساموئل هانتینگتون
مقاله مشارکت سیاسی
مقاله تحرک اجتماعی
مقاله توسعه اقتصادی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زیباكلام صادق
جناب آقای / سرکار خانم: افشاری داوود
جناب آقای / سرکار خانم: اصلان زاده عبداله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سوال اصلی مقاله این است که علت و زمینه روی کار آمدن سید محمد خاتمی (دولت اصلاحات) در دوم خرداد 1376 چه بوده است؟ مقاله تلاش دارد با مبنا قرار دادن نظریه “توسعه نامتوازن” ساموئل هانتینگتون، که واپسماندن نهادهای سیاسی از دگرگونی های اجتماعی و اقتصادی را باعث ایجاد پایه های جدید برای تجمع سیاسی و آفرینش نهادهای جدید سیاسی می داند، به این سوال این چنین پاسخ دهد که توسعه نامتوازن در دوره هاشمی (دوره سازندگی) علت روی کار آمدن خاتمی بوده است. در واقع به واسطه تحرک اجتماعی و طبقاتی همراه با توسعه اقتصادی و سپس رشد طبقه متوسط جدید که در دوره سازندگی پدیدار شد، مطالبات جدیدی به وجود آمد که عمدتا شامل مشارکت در اداره امور کشور و تعیین سرنوشت سیاسی بود. اما در این دوره تلاش زیادی در جهت توسعه سیاسی کشور صورت نگرفت. در چنین شرایطی شعارهای آقای خاتمی که بر حول این مطالبات جدید شکل گرفت، باعث شد که بخش قابل توجهی از آرای انتخاباتی مردم به آقای خاتمی تعلق گیرد و ایشان برنده انتخابات هفتمین دوره ریاست جمهوری شوند.

توضیحات بیشتر